HaberlerGündemKendine Güvenen Kentler Buluşmasında Konak Belediyesi Rüzgarı Esti

Kendine Güvenen Kentler Buluşmasında Konak Belediyesi Rüzgarı Esti

İstanbul CNR Expo’da düzenlenen ve 61 belediyenin katıldığı Kentine Güvenen Kentler Buluşması etkinliğinde Konak Belediyesi rüzgarı esti.

Kendine Güvenen Kentler Buluşmasında Konak Belediyesi Rüzgarı Esti
İstanbul CNR Expo’da düzenlenen ve 61 belediyenin katıldığı Kentine Güvenen Kentler Buluşması etkinliğinde Konak Belediyesi rüzgarı esti.

Kentine Güvenen Kentler Buluşması’nda Konak Belediyesi kampanya ve projelerini İstanbul’a taşıdı. İstanbul CNR Expo’da düzenlenen ve 61 belediyenin katıldığı buluşmada Konak rüzgarı esti. Çocuk, Çevre, kent, sağlık, spor, gençlik, bilim, kültür, sanat ve sosyal projelere yer verilen etkinlikte Konak Belediyesi fuarın her noktasında boy gösterdi. Konak Belediyesi’nin hemen her alandaki çalışmalarıyla buluşmada yer aldığını söyleyen Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan, ‘önce insan’ anlayışının altını çizerek, şunları söyledi: “Konak Belediyesi olarak her zaman ‘önce insan’ dedik. Bu anlayışla her geçen gün yeni projelerle, insan odaklı çalışmalarla kentimize, kent insanına katkı koymaya çalıştık. Yerel yönetimler sadece yol çalışması, altyapı hizmetleri değildir. Bunların ötesinde, birlikte ve mutlu yaşama anlayışını ortaya koymak gerekiyor. Biz Konak’ta bunu ‘küçük sihirli dokunuşlar’ dediğimiz, yaşama anlam katan, kent yaşamında kolaylık sağlayan, hayata hareket katan hizmetlerle sağlıyoruz.”

Türkiye’nin en geniş katılımlı kampanyası Mavi Kapak kampanyasını başarıyla sürdüren Konak Belediyesi, fuarın dört bir yanına yerleştirdiği mavi kapak kutularında engelli yurttaşlar için çalışmaya devam ediyor.

Konak Belediyesi butik müzeleri de Kentine Güvenen Kentler Buluşması için İstanbul’a taşındı. Oluşturulan mini stantlarda Neşe ve Karikatür Müzesi ile Nejdet Alpar İzmir Mask Müzeleri atölye çalışmaları gerçekleştirdi. Fuarı ziyaret edenlerin karikatürleri çizildi, dileyenler yüz kalıplarını aldırarak kendi masklarına sahip oldu.

İzmir’in gururu Konak Belediyesi Çocuk Senatosu, aldıkları duyarlı kararlara İstanbul’da da yenilerini ekledi. Minik senatörler, gerçekleştirdikleri oturumlarda Türkiye’nin geleceğine umut kattı.

Konak Belediyesi Kadın Futbol Takımı da Kendine Güvenen Kentler Buluşmasındaki yerini aldı. Avrupa Şampiyonlar Ligi’ne hazırlanan Türkiye Şampiyonu takım, büyük alkış aldı.

Küçük sihirli dokunuşların en güzel örneklerinden olan Sevgi Evleri de fuarın en çok ilgi gören noktalarından oldu. Sevgi Evleri’nde emek ve sevgilerini çoğaltan kadınlar, Kadın Koop’un müjdesini de Türkiye’nin 61 başarılı belediyesiyle paylaştı.

İLGİLİ HABERLER

MSB'den kış tatbikatı hazırlığıMSB'den kış tatbikatı hazırlığıTürkçeye farklı dillerden geçen kelimelerin doğru kullanımıTürkçeye farklı dillerden geçen kelimelerin doğru kullanımıOkullar yeni dönemde yüz yüze eğitime hazır hâle getirilmeliOkullar yeni dönemde yüz yüze eğitime hazır hâle getirilmeliAklın İbadeti: TefekkürAklın İbadeti: TefekkürVan'da 21 kilogram eroin ele geçirildiVan'da 21 kilogram eroin ele geçirildi
SIRADAKİ HABER