HaberlerGündemKayseri"de 14 camide teravihler hatimle kılınacak

Kayseri"de 14 camide teravihler hatimle kılınacak

Kayseri merkez ve ilçelerde 14 camide hatimle teravih kılınacak.

Kayseri"de 14 camide teravihler hatimle kılınacak
Kayseri merkez ve ilçelerde 14 camide hatimle teravih kılınacak.

Rahmet ayı Ramazan’ın en güzel ibadeti oruç. Onun süsü de ibadetler ve teravih namazı. İlk teravih, cumayı cumartesiye bağlayan akşam (yarın) kılınacak. Kayseri’de bu sene 7’si merkezde 7’si ilçelerde toplam 14 camide teravih namazının hatimle kılınacağı açıklandı. Hatimle namaz kılınacak camilerin isimleri ise şöyle; il merkezindeki Mehmet Ulutaş, Kurşunlu, Camii Kebir, Han, Bozatlı Paşa, Gülük ve Keklikoğlu camileri ile ilçelerdeki Bünyan Camii Kebir, Develi Camii Kebir, Develi Sivasihatun, Hacılar Baktıroğlu, İncesi Yeni Camii, Talas Harman ve Yahyalı Mazadı camileri.

Ayrıca Kayseri il genelindeki yaklaşık bin 300 camide Ramazan boyunca mukabele okunacak. 408 camide yüz yüze, geri kalan camilerde ise merkezi vaaz yayını yapılacak.
190 alo fetva hattı, 08.00 – 23.00 saatleri arasında hizmet verecek. Bütün camilerde açılan yaz kurslarında yaklaşık 50 bin öğrenciye Kuran-ı Kerim öğretilecek.

İLGİLİ HABERLER

​Gazze’de "Malatyalılar Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi" yapılacak​Gazze’de "Malatyalılar Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi" yapılacakHatalı sollama kaza getirdiHatalı sollama kaza getirdiDiyarbakır'da Ezan-ı Muhammed-i'nin ilk okunuşunun 1399'uncu yıldönümü kutlandıDiyarbakır'da Ezan-ı Muhammed-i'nin ilk okunuşunun 1399'uncu yıldönümü kutlandıElazığ'da dere ıslah çalışmaları yapıldıElazığ'da dere ıslah çalışmaları yapıldıİmam hatip öğrencileri TÜBİTAK yarışmasında Türkiye 2’nciliği kazandıİmam hatip öğrencileri TÜBİTAK yarışmasında Türkiye 2’nciliği kazandı
SIRADAKİ HABER