HaberlerGündemKaymakamlıktan “Yanan evini maskesiz izledi 900 lira ceza kesildi” haberine yalanlama

Kaymakamlıktan “Yanan evini maskesiz izledi 900 lira ceza kesildi” haberine yalanlama

Bursa'nın İnegöl ilçesinde yanan evini endişe içinde izleyen kişiye maske ihlali cezası uygulandığı iddia edilmişti.

Kaymakamlıktan “Yanan evini maskesiz izledi 900 lira ceza kesildi” haberine yalanlama

İnegöl Kaymakamlığı “Yanan evini çaresizce izleyen talihsiz adama maskesiz olduğu için 900 TL ceza kesildi” haberini yalanladı.

Bursa'nın İnegöl ilçesinde 5 katlı apartmanın en üst katında yangın çıktı. Evinin yandığını öğrenince olay yerine gelen Fadıl T'ye panik yaşadığı sırada, maske ve mesafe kuralına uymadığı için 900 lira para cezası kesildiği iddia edilmişti.

Çıkan haberler üzerine yazılı açıklama yapan İnegöl Kaymakamlığı, iddiaları yalanlayarak şöyle denildi:

“Hamidiye Mahallesi Barış Sokak No:4/9 sayılı ikametin yangın konusuyla alakalı olarak basında çıkan İkamet sahibi F.T. nin olay yerinde panik yaşadığı anda maskesiz ve sosyal mesafe kuralına riayet etmemesinden dolayı görevlilerimizce idari işlem uygulandığına ilişkin yerel ve ulusal basında çıkan haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Bahse konu ikamet sahibi şahsa herhangi bir idari işlem uygulanmamıştır.”

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER