HaberlerGündemKaymakamlıktan “Yanan evini maskesiz izledi 900 lira ceza kesildi” haberine yalanlama

Kaymakamlıktan “Yanan evini maskesiz izledi 900 lira ceza kesildi” haberine yalanlama

Bursa'nın İnegöl ilçesinde yanan evini endişe içinde izleyen kişiye maske ihlali cezası uygulandığı iddia edilmişti.

Kaymakamlıktan “Yanan evini maskesiz izledi 900 lira ceza kesildi” haberine yalanlama

İnegöl Kaymakamlığı “Yanan evini çaresizce izleyen talihsiz adama maskesiz olduğu için 900 TL ceza kesildi” haberini yalanladı.

Bursa'nın İnegöl ilçesinde 5 katlı apartmanın en üst katında yangın çıktı. Evinin yandığını öğrenince olay yerine gelen Fadıl T'ye panik yaşadığı sırada, maske ve mesafe kuralına uymadığı için 900 lira para cezası kesildiği iddia edilmişti.

Çıkan haberler üzerine yazılı açıklama yapan İnegöl Kaymakamlığı, iddiaları yalanlayarak şöyle denildi:

“Hamidiye Mahallesi Barış Sokak No:4/9 sayılı ikametin yangın konusuyla alakalı olarak basında çıkan İkamet sahibi F.T. nin olay yerinde panik yaşadığı anda maskesiz ve sosyal mesafe kuralına riayet etmemesinden dolayı görevlilerimizce idari işlem uygulandığına ilişkin yerel ve ulusal basında çıkan haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Bahse konu ikamet sahibi şahsa herhangi bir idari işlem uygulanmamıştır.”

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER