HaberlerGündemKaybolan Alman belgeselciyi bulmak için havadan ve karadan seferber oldular

Kaybolan Alman belgeselciyi bulmak için havadan ve karadan seferber oldular

Muğla'nın Fethiye ilçesinde belgesel çekimine gelen ve Faralya Mahallesi'nde kaybolduğu iddia edilen Alman yönetmen ve yazar Bernd Girrbach'ı (58) bulmak için çalışma başlatıldı.

Kaybolan Alman belgeselciyi bulmak için havadan ve karadan seferber oldular
Muğla'nın Fethiye ilçesinde belgesel çekimine gelen ve Faralya Mahallesi'nde kaybolduğu iddia edilen Alman yönetmen ve yazar Bernd Girrbach'ı (58) bulmak için çalışma başlatıldı.

Likya Yolu belgeselini çekmek için eşi Elke ile Fethiye'ye gelen Bernd Girrbach, hazırlıklarını tamamlayarak dün öğle saatlerinde konakladığı pansiyondan çekim için ayrıldı. Eski Likya yolunda araştırma için keşif yapmaya çıkan Alman yönetmen, bir kaç saat sonra eşine cep telefonundan mesaj göndererek kaybolduğunu bildirdi. Bunun üzerine jandarma ekiplerine başvuran Girrbach'ın eşi, kocasının bulunması için yardım istedi. İhbarın alınması ile harekete geçen jandarma ekipleri, AKUP ile birlikte bölgede arama çalışması başlattı. Jandarma ekipleri dedektör köpekler yardımıyla ormanda kaybolan Alman yönetmenin izine ulaşmaya çalıştı.

Orman İşletme Müdürlüğü'ne bağlı yangın söndürme ekiplerinin de havadan destek verdiği arama çalışmaları gün boyu devam etti. Kelebekler Vadisi'nden Kabak Koyu'na kadar olan bölgede alçak uçuş yapan helikopter, Bernd Girrbach'ın izine ulaşmaya çalıştı.

Arama çalışmalarında ekiplere yardımcı olan Faralya Mahallesi Muhtarı Hasan Karaburun, çalışmaların dün öğle saatlerinden bu yana devam ettiğini açıkladı. Arama çalışmalarına mahalle sakinlerinin de eşlik ettiğini anlatan Karaburun, Alman televizyoncuyu bulmak için gerekli çalışmaların yapıldığını söyledi.

İLGİLİ HABERLER

Mardin OSB çalışanlarına Covid-19 aşısı vurulduMardin OSB çalışanlarına Covid-19 aşısı vurulduŞehadetinin 31'inci yıldönümünde Şehid Hasan TekinŞehadetinin 31'inci yıldönümünde Şehid Hasan TekinTarihi Kumkapı Balıkçıları: Müsilaj sebebiyle satışlarımız yüzde 60 düştüTarihi Kumkapı Balıkçıları: Müsilaj sebebiyle satışlarımız yüzde 60 düştüMardin Ovasında ikinci ürün olan mısır ekim mesaisi yüksek girdi maliyetlerinin gölgesinde başladıMardin Ovasında ikinci ürün olan mısır ekim mesaisi yüksek girdi maliyetlerinin gölgesinde başladıŞehitler Kervanı Platformu Başkanı Çelik: Mursi, ABD ve Avrupa'nın talimatıyla şehid edildiŞehitler Kervanı Platformu Başkanı Çelik: Mursi, ABD ve Avrupa'nın talimatıyla şehid edildi
SIRADAKİ HABER