HaberlerGündemKayapınar'da iyilik stantlarına hayırseverlerin yardımı sürüyor

Kayapınar'da iyilik stantlarına hayırseverlerin yardımı sürüyor

​Diyarbakır Kayapınar Belediyesinin, dayanışma kültürünü geliştirmek amacıyla "Dünyayı İyilik Değiştirecek" adlı projesi çerçevesinde semt pazarlarında kurulan iyilik stantlarına hayırseverlerin katkısı devam ediyor.

Kayapınar'da iyilik stantlarına hayırseverlerin yardımı sürüyor

Geçen aylarda Kayapınar İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkanvekili Ünal Koç tarafından oluşturulan projeyle varlıklı olanların ihtiyaç sahiplerine sebze meyve desteği vermesi amacıyla iyilik stantları kurulmuştu.

Söz konusu stantlara hayırseverlerin katkıları devam ederken yüzlerce ihtiyaç sahibi ise bu stantlardan faydalanmaya devam ediyor.

"Dünyayı İyilik Değiştirecek" adlı çalışmayla semt pazarlarına kurulan iyilik stantları hakkında bilgi veren Kayapınar Zabıta Müdürü Abdullah Yılmaz, "Yaşadığımız bu zorlu günlerde, halkımız adına birlik ve beraberliği daha etkin bir şekilde yerine getirip halkımızın ihtiyaçlarını giderebilmek amacıyla semt pazarlarına iyilik stantları kurduk. Yapılan bu çalışmaya çok sayıda hayırsever katkıda bulunuyor." dedi.

İhtiyacı olanların iyilik stantları sayesinde ihtiyaçlarını giderebildiğini belirten Yılmaz, "iyilik stantları sokağa çıkma kısıtlaması olmayan tüm günlerde her pazarımızda kuruluyor. Bu stantlar vesilesiyle günlük olarak yaklaşık 300 ihtiyaç sahibi burada ihtiyaçlarını karşılıyor. Pazara gelen vatandaşlarımız ihtiyaç sahiplerine birer ikişer poşet olacak şekilde yardımda bulunuyorlar. Buna karşın ihtiyaç sahipleri de sadece ihtiyacı olduğu kadar poşet alıyorlar." ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABERLER

Metruk binalar tehlike saçıyorMetruk binalar tehlike saçıyorMardin’de “Eren-5” operasyonunda 53 sığınak ile 62 depo kullanılamaz hale getirildiMardin’de “Eren-5” operasyonunda 53 sığınak ile 62 depo kullanılamaz hale getirildiBirçok şahsı tefecilik yoluyla mağdur eden şahıs yakalandıBirçok şahsı tefecilik yoluyla mağdur eden şahıs yakalandıMARSU Genel Müdürü Altunkaynak: “Suya zam yapılmayacak”MARSU Genel Müdürü Altunkaynak: “Suya zam yapılmayacak”Latin Amerika ne demek? Latin Amerika neresi?Latin Amerika ne demek? Latin Amerika neresi?
SIRADAKİ HABER