HaberlerGündemKayapınar Belediyesi ile Hak-İş üç yıllık toplu iş sözleşmesi imzaladı

Kayapınar Belediyesi ile Hak-İş üç yıllık toplu iş sözleşmesi imzaladı

Batman’a bağlı Kayapınar Belediyesi Personel Limited Şirketi ile Hak-İş Sendikası arasında bir süredir devam eden toplu iş sözleşmesi görüşmeleri anlaşmayla sonuçlanarak imzalandı.

Kayapınar Belediyesi ile Hak-İş üç yıllık toplu iş sözleşmesi imzaladı

Toplu iş sözleşmesi Kayapınar Belediye Başkanı Samir Özhan ile Hak-İş Batman İl Başkanı Bünyamin Söğüt arasında imzalandı.

Sözleşme kapsamında üyelerin taban yevmiyeleri ilk yıl 120 TL’ye çıkartılırken, ikinci ve üçüncü yıllarda asgari ücrete gelecek zam oranında artış sağlanması konusunda anlaşmaya varıldı.

Sözleşme kapsamında ayrıca 200 TL yemek yardımı, 200 TL aile ve çocuk yardımı, 75 TL yakacak yardımı, 150 TL öğrenim yardımı, 250 TL Ramazan ve Kurban Bayram harçlığı, 200 TL giyim yardımı ve 56 günlük ilave tediye gibi sosyal yardımların üyelere verilmesi konusunda anlaşıldı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Kayapınar Belediye Başkanı Samir Özhan, “Belediyemizin imkânlarını zorlayarak ve işçilerimizin emeğini de göz önünde bulundurarak sözleşmemizi imzaladık. Hayırlı olsun.” ifadelerini kullandı.

“Emekçinin alın teri üzerinden pazarlık olmaz diyen Başkan Özhan’a teşekkür ediyoruz”

Toplu iş sözleşmesinin üyelerine hayırlı ve bereketli olmasını dileyen Hak-İş Batman İl Başkanı Bünyamin Söğüt, “Devlet ve millet olarak zor günlerden geçtiğimiz şu salgın günlerinde, üyelerimizin emeklerinin karşılığını almanın haklı sevincini yaşıyoruz. Emekçinin alın teri üzerinden pazarlık olmaz deyip üyelerimizi ve bizleri mutlu eden Sayın Samir Özhan’a teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER