HaberlerGündemKayapınar Belediyesi binlerce ton atığı ekonomiye kazandıracak

Kayapınar Belediyesi binlerce ton atığı ekonomiye kazandıracak

​Diyarbakır merkez Kayapınar Belediyesi, çevre kirliliğini önlemek ve geri dönüşümü mümkün atıkları ekonomiye yeniden kazandırmak amacıyla 1'inci Sınıf Atık Getirme Merkezi’nin kurulması için çalışmalara başladı.

Kayapınar Belediyesi binlerce ton atığı ekonomiye kazandıracak

Sıfır atık yönetimi sisteminin kurulmasını, geliştirilmesini, iyileştirilmesini, etkin ve verimli bir şekilde uygulanmasını izlenmesini sağlamak amacıyla kurulacak merkezin proje maliyeti bir milyon 800 bin liraya mal olacak. Merkezin faaliyete girmesiyle birlikte her yıl binlerce ton atık ekonomiye yeniden kazandırılacak.

Gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakmak adına geri dönüşüm konusunda çalışma başlatan Kayapınar Belediyesi, her yıl binlerce ton atığı ekonomiye yeniden kazandırmak amacıyla ilçedeki 2 bin 300 metrekare alan üzerine inşa edilecek merkezde, sıfır atık yönetim sisteminin kurulmasını, geliştirilmesini, iyileştirilmesini, etkin ve verimli bir şekilde uygulanması ve izlenmesi sağlanacak.

Binlerce ton atık ekonomiye kazandırılacak

Kayapınar Kaymakamı ve Belediye Başkanı Ünal Koç, çevre çalışmalarını ve bilincini önemseyerek geri dönüşüm çalışmalarına fazlasıyla önem verdiklerinin altını çizerek, "Geri dönüşümde en önemli faaliyet bu noktada vatandaşımızı geri dönüşümün çevreye, geleceğe ve ekonomimize katkısı noktasında bilinçlendirebilmek. Bunun içinde önemli çalışmalar gerçekleştiriyoruz." dedi.

Koç, "Sıfır atık yönetimi sistemini kurmak amacıyla ilçemize dev 1'inci Sınıf Atık Getirme Merkezini kuracağız. Bu anlamda proje çalışmalarımız sürüyor. En kısa sürede merkezimin temelini atmayı hedefliyoruz. Bu merkezle birlikte binlerce ton atığı ekonomiye kazandıracağız." ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABERLER

Batman’da 11 oto hırsızlığı yaşandıBatman’da 11 oto hırsızlığı yaşandıAnkara'da DAİŞ operasyonu: 7 gözaltı kararıAnkara'da DAİŞ operasyonu: 7 gözaltı kararıEmekli Albay Ay: "ABD'de eğitim alan subaylar Türkiye'de darbelerin içerisinde yer aldı"Emekli Albay Ay: "ABD'de eğitim alan subaylar Türkiye'de darbelerin içerisinde yer aldı"Mardin'de iki otomobilin karıştığı trafik kazasında 3 kişi yaralandıMardin'de iki otomobilin karıştığı trafik kazasında 3 kişi yaralandıŞırnak’ta esnaf ve halk normalleşmeye hazırŞırnak’ta esnaf ve halk normalleşmeye hazır
SIRADAKİ HABER