HaberlerGündemKayalıklarda mahsur kalan keçi ve yavrusu kurtarıldı

Kayalıklarda mahsur kalan keçi ve yavrusu kurtarıldı

Batman’ın Gercüş ilçesine bağlı Kantar köyünde çıktıkları Şikeftereşa kayalıklarda mahsur kalan keçi ve yavrusu AFAD ekipleri tarafından uzun süren çalışması sonucu kurtarıldı.

Kayalıklarda mahsur kalan keçi ve yavrusu kurtarıldı

Alınan bilgiye göre, Kantar köyünde çoban, keçileri otlatmak üzere kırsala çıktı. Bu sırada sürüden ayrılan bir keçi ve yavrusu dağdaki kayalıklara çıktı. Keçi ve yavrusunu kurtarmak için çaba sarf eden çoban, bunu başaramayınca AFAD ekiplerinden yardım istedi.

Keçi ve yavrusunun mahsur kaldığı bölgeye giden AFAD ekibi, dağcılık tekniklerini kullanarak uzun süren çalışma sonucunda keçilere ulaşmayı başardı. Ekipler, halat desteğiyle kayalıklarda mahsur kalan keçi ve yavrusunu kurtararak sahibine teslim etti.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER