HaberlerGündemKayalıklarda mahsur kalan keçi ve yavrusu kurtarıldı

Kayalıklarda mahsur kalan keçi ve yavrusu kurtarıldı

Batman’ın Gercüş ilçesine bağlı Kantar köyünde çıktıkları Şikeftereşa kayalıklarda mahsur kalan keçi ve yavrusu AFAD ekipleri tarafından uzun süren çalışması sonucu kurtarıldı.

Kayalıklarda mahsur kalan keçi ve yavrusu kurtarıldı

Alınan bilgiye göre, Kantar köyünde çoban, keçileri otlatmak üzere kırsala çıktı. Bu sırada sürüden ayrılan bir keçi ve yavrusu dağdaki kayalıklara çıktı. Keçi ve yavrusunu kurtarmak için çaba sarf eden çoban, bunu başaramayınca AFAD ekiplerinden yardım istedi.

Keçi ve yavrusunun mahsur kaldığı bölgeye giden AFAD ekibi, dağcılık tekniklerini kullanarak uzun süren çalışma sonucunda keçilere ulaşmayı başardı. Ekipler, halat desteğiyle kayalıklarda mahsur kalan keçi ve yavrusunu kurtararak sahibine teslim etti.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER