HaberlerGündemKarşıyaka Belediyesi'nden Siz Hayal Edin Biz Yapalım Projesi

Karşıyaka Belediyesi'nden Siz Hayal Edin Biz Yapalım Projesi

İzmir Karşıyaka Belediyesi, şehrin kalkınması ve sosyal projelerin tamamlanması için yeni bir çalışma başlattı. Bu kapsamda 'Siz Hayal Edin, Biz Yapalım' projesini hayata geçiren Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, Karşıyakalılardan yapılmasını istedikleri projeleri internet üzerinden belediyeye göndermeleri halinde ilgili birimlerce önem sırasına göre projeleri hayata geçirme sözü verdi. BAŞVURULAR İNTERNETTEN

Karşıyaka Belediyesi'nden Siz Hayal Edin Biz Yapalım Projesi
İzmir Karşıyaka Belediyesi, şehrin kalkınması ve sosyal projelerin tamamlanması için yeni bir çalışma başlattı. Bu kapsamda 'Siz Hayal Edin, Biz Yapalım' projesini hayata geçiren Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, Karşıyakalılardan yapılmasını istedikleri projeleri internet üzerinden belediyeye göndermeleri halinde ilgili birimlerce önem sırasına göre projeleri hayata geçirme sözü verdi.

BAŞVURULAR İNTERNETTEN

Yerel seçimler öncesinde 'Bu kenti birlikte yöneteceğiz' sloganıyla yola çıkan Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, Karşıyakalıları da yönetim sürecine dahil etmek için ilk adımı attı. Vatandaşların, ilçe için hayal ettiği projeleri hayata geçirmek isteyen belediye 'Siz Hayal Edin, Biz Yapalım' projesini başlattı. Belediyenin web sitesi ve sosyal medya hesapları üzerinden başlatılan projeye göre Karşıyakalılar, hayal ettikleri projeleri belediye ile paylaşacak. Yetkililer, önem sırasına koydukları projeleri yatırım planına alacak ve projenin hayata geçirilmesi sağlanacak.

BİR AYDA 100 PROJE

Projeye büyük ilgi gösteren vatandaşlar, web sitesi üzerinden yayınlanan formlara, bir ayda 100’e yakın proje önerisi gönderdi. Çevre, sosyal yardımlar, istihdam, turizm, kültür ve enerji gibi pek çok konuyu içeren proje önerileri için bir sınırlama bulunmuyor. Vatandaşlar, belediye hizmet binasına bizzat gelerek de projelerini teslim edebiliyor.

Karşıyakalı her bireyin ilçenin geleceği ve daha da güzelleşmesi için söz hakkı olduğunu söyleyen Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, "Katılımcı belediyecilik anlayışı, hizmet prensiplerimizin temelini oluşturuyor. Her fırsatta vatandaşlarımızın görüşlerine, istek ve önerilerine kulak veriyoruz. Hizmetlerimizi buna göre şekillendiriyoruz. Bu yeni projemizde ise söz tamamen vatandaşlarımızda. Herkesin mutlaka yaşadığı çevreye ilişkin gerçek olmasını istediği hayalleri vardır. İşte biz bu hayalleri gerçeğe dönüştürmek için bir kapı açıyoruz. Uygulanabilir projeleri, önem ve ihtiyaç sırasıyla, tek tek hayata geçireceğiz. Bu sayede hep birlikte hayallerimizdeki Karşıyaka'yı yaratmış olacağız." dedi.

İLGİLİ HABERLER

Şanlıurfa'da 8 yıldır aranan cinayet zanlısı yakalandıŞanlıurfa'da 8 yıldır aranan cinayet zanlısı yakalandıMardin’de geçen yıl kaç konut satıldı?Mardin’de geçen yıl kaç konut satıldı?Kar yağışının ardından yaşanan elektrik kesintisi halkı mağdur ettiKar yağışının ardından yaşanan elektrik kesintisi halkı mağdur ettiArtuklu Belediyesi Kürtçe tabelalardaki yanlışı düzelttiArtuklu Belediyesi Kürtçe tabelalardaki yanlışı düzelttiDiyarbakır'da kar yağışı nedeniyle kapanan yolları açmak için çalışmalar sürüyorDiyarbakır'da kar yağışı nedeniyle kapanan yolları açmak için çalışmalar sürüyor
SIRADAKİ HABER