HaberlerGündemKarma kuraya tepki gösteren Elazığlı depremzedeler valiliğin önünde toplandı

Karma kuraya tepki gösteren Elazığlı depremzedeler valiliğin önünde toplandı

​Elazığ depremi ardından ağır hasarlı evlerin yerine yapılan TOKİ konutlarının kura çekiminin karma olmasına tepki gösteren halk, Valilik önünde toplandı.

Karma kuraya tepki gösteren Elazığlı depremzedeler valiliğin önünde toplandı

TBMM Deprem Komisyonunun bugün saat 10.30'da Elazığ Valiliğinde toplantı yapacağı haberini alan depremzedeler, valiliğin önüne gelerek "karma kura sistemine" tepki gösterdiler.

Kura çekimi konusunda mağdur olduğunu illeri süren depremzedeler, kura çekimlerinin bölgesel yapılmasını istediler.

Karma kura çekiminin mağduriyetleri beraberinde getirdiğini belirten depremzedeler, bir an evvel yanlıştan dönülmesi gerektiğini söylediler.  

Depremzedeler, kurada evlerinin şehrin bir tarafından diğer uç tarafına çıktığını, bu nedenle okul, akraba ve yakınlarından uzaklaştıklarını söylediler.

Kuraların bölgesel olması durumunda böyle bir mağduriyetin yaşanmayacağını ifade eden depremzedeler, bazı evlerin 2+1 olmasından dolayı, çok küçük olduğunu kurada kalabalık aileler konusunda hassasiyet gösterilmediğini sözlerine eklediler.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER