HaberlerGündemKarlov suikastı davasında duruşma ertelendi

Karlov suikastı davasında duruşma ertelendi

Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un, öldürülmesine ilişkin 28 sanığın yargılanmasına devam edildi.

Karlov suikastı davasında duruşma ertelendi

Ankara 2. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmada, tutuklu Şahin Söğüt ve Vehbi Kürşad Akalın, Ramazan Yücel ve Hüseyin Kötüce, tutuksuz yargılananlar ile bazı sanık avukatları salonda hazır bulundu.

Diğer tutuklu sanıklarla bulundukları cezaevinden video konferans yöntemiyle bağlantı kuruldu.

Mahkeme, esasa ilişkin mütalaaya karşı sanık Vehbi Kürşad Akalın ile avukatı Ayten İzmirli'nin savunmalarını dinledi. Duruşmada, diğer tutuklu sanıklar Hüseyin Kötüce, Ramazan Yücel, Ahmet Kılınçarslan, Hayreddin Aydınbaş ve Salih Yılmaz'ın tahliyeye ilişkin talepleri alındı.

Mahkeme heyeti tutuklu sanıkların tutukluluk hallerinin devamına ve davanın 9 Mart saat 14.00'e ertelenmesine karar verdi.

Büyükelçi Karlov, 19 Aralık 2016'da katıldığı sergide o sırada mesaide olmayan polis memuru Mevlüt Mert Altıntaş'ın silahlı saldırısı sonucu hayatını kaybetmiş, Altıntaş da polis tarafından vurularak öldürülmüştü.

Olayın ardından Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca, aralarında Fetullah Gülen'in de bulunduğu 28 şüphelinin yer aldığı iddianame hazırlandı. (İLKAH)

İLGİLİ HABERLER

Türkiye'de ilk kez bir apartmana "Yeşilay" ismi verildiTürkiye'de ilk kez bir apartmana "Yeşilay" ismi verildiDünya Kudüs Haftası yarın başlıyorDünya Kudüs Haftası yarın başlıyorTürkiye’ye yasadışı yollarla girmeye çalışan 8 PKK'lı yakalandıTürkiye’ye yasadışı yollarla girmeye çalışan 8 PKK'lı yakalandıZeytin bahçesiyle istihdam sağlayan örnek çiftçi kendi markasıyla zeytinyağı üretiyorZeytin bahçesiyle istihdam sağlayan örnek çiftçi kendi markasıyla zeytinyağı üretiyorİlim Yayma Cemiyeti’nde Mehmet Emin Arslan dönemiİlim Yayma Cemiyeti’nde Mehmet Emin Arslan dönemi
SIRADAKİ HABER