HaberlerGündemKardeşlik Projesinin Onurlandırma Günü

Kardeşlik Projesinin Onurlandırma Günü

Samsun Lösemini ve Kan Hastalıklı Çocuklar Derneği (LÖSAM) bünyesinde sürdürülen “Aileleri Evde Ziyaret ve Kardeşlik Projesi” onurlandırma günü 1 Haziran Cumartesi günü 14.30’da Atakum Türk-İş Sendikası Sosyal Tesisleri’nde yapılacak.

Kardeşlik Projesinin Onurlandırma Günü
Samsun Lösemini ve Kan Hastalıklı Çocuklar Derneği (LÖSAM) bünyesinde sürdürülen “Aileleri Evde Ziyaret ve Kardeşlik Projesi” onurlandırma günü 1 Haziran Cumartesi günü 14.30’da Atakum Türk-İş Sendikası Sosyal Tesisleri’nde yapılacak.

Çocuklarını 1998 yılında lösemiden kaybettikten sonra mücadelelerini sürdüren ve son yıllarda mücadelenin en önemli alanını hasta ailelerin evlerinde geçirmeye çalışan, projeye rehberlik ve sözcülük yapan LÖSAM Yönetim Kurulu Üyesi Kenan Öztürk, onurlandırma gününün Samsun insanının, ziyaret ettikleriyle kucaklaşma günü olarak da değerlendirilmesi gerektiğini ifade etti. Öztürk; “1 Haziran’da hasta ailelerle, öğrenciler, öğretmenler, anneler, babalar ve Samsun insanı bu kucaklaşmayı yaşayacak. Toplantımız teşekkür ve plaket takdiminin ötesinde tanıtımını da içermekte. Binlerce Samsunlu projede Adanalı, Gaziantepli, Ağrılı, Diyarbakırlı, Siverekli, Şanlı Urfalı, Sinoplu, Ordulu, Kilisli ailelerle buluştu. Türkiye’nin çeşitli yerlerinden gelip şehrimizde uzun süre konaklayan ve birbirlerini tanımayan insanların buluşmasında ki mutluluk tablosuyla, üzerimizdeki sorumluluğu artmaktadır” dedi.

Ev ziyaretleri hakkında bilgi veren Öztürk; “Derneğimizin amacı doğrultusunda ailelerin moralini artırırken, yalnızlık duygularını asgariye indirmek, toplumdaki birlik ve beraberlik ihtiyacını üst düzeylere çıkarmak. Günümüzde insan ilişkilerinin gittikçe bireyselleşmeye yüz tutmasını elden geldiğince frenlemek. Projedeki en önemli kriter ailelerin duygu ve düşünceleri. Özellikle Samsun’a dışarıdan ilik nakli olmak için gelen hastalar olmak üzere, kapısı tıklatılmayan, ziyaret edilmeyen ev kalmasın. Ziyaretini geciktirdiğimiz her ev acaba bize ne zaman gelecek duyumlarını zaman zaman alıyoruz” şeklinde konuştu.

LÖSAM Yönetim Kurulu Üyesi Kenan Öztürk proje hakkında şu bilgileri verdi: “Toplumun tüm bireylerine açığız. Özellikle eğitim camiasındaki küçük öğrencilere hasta ziyareti şuurunu yerleştirmeye de çalışıyoruz. Bugüne kadar aileler, öğrenciler, öğretmenler, üniversite öğrencilerimiz, öğretim görevlilerimiz, kaymakamlarımız, belediye başkanlarımız, bürokratlarımız, kısaca toplumun tüm bireyleri tarafından ziyaretler hızla devam ediyor. Binlerce insanın ziyaretlere katıldığı projede hedef, çalışmalarımızın sadece Samsun içinde kalması şeklinde düşünmüyoruz. Ziyaretleri ülkemizin çeşitli illerinden takip eden insanlar kendi bölgelerinde böyle bir çalışmanın alt yapısını hazırlamak için neler yapabileceklerini soruyorlar. Biz ufkumuzu geniş tutuyor ve bu projeyi Avrupa Birliği projeleri arasında görmenin alt yapısını hazırlamaya başladık. İnanıyorum ki Samsun insanıyla kabul gören proje ilgili merciler tarafından da desteklenecek hedeflenen yere gelecek.”

İLGİLİ HABERLER

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kazım Karabekir paylaşımıCumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kazım Karabekir paylaşımıİşten çıkarılan işçiler eylem yaptıİşten çıkarılan işçiler eylem yaptıCumhurbaşkanı Erdoğan: Dünyanın en gelişmiş ülkelerinde aşı sıkıntısı varCumhurbaşkanı Erdoğan: Dünyanın en gelişmiş ülkelerinde aşı sıkıntısı varVali Erin patlama sonrası Tel Abyad'da inceleme bulunduVali Erin patlama sonrası Tel Abyad'da inceleme bulunduAğrı halkı doğalgaz ve elektrikte yüksek faturalara çözüm bekliyorAğrı halkı doğalgaz ve elektrikte yüksek faturalara çözüm bekliyor
SIRADAKİ HABER