HaberlerGündemKardeş Türküler Ahmed Arif Parkı"nda

Kardeş Türküler Ahmed Arif Parkı"nda

Çankaya Belediyesi’nin tamamen yenilediği Ahmed Arif Parkı, Kardeş Türküler’in solisti Feryal Öney konseriyle yeniden hizmete giriyor.

Kardeş Türküler Ahmed Arif Parkı"nda
Çankaya Belediyesi’nin tamamen yenilediği Ahmed Arif Parkı, Kardeş Türküler’in solisti Feryal Öney konseriyle yeniden hizmete giriyor.

Çankaya Belediyesi, ölümünden sonra Dikmen Sokullu’da yapılan Ahmed Arif Parkı’nı tamamen yenilemesinin ardından, Kardeş Türküler’in solisti Feryal Öney’in vereceği konserle yeniden hizmete sokuyor.

1968 yılında yayımlanan “Hasretinden Prangalar Eskittim” adlı tek şiir kitabıyla büyük yankı uyandıran şair, ölümünün 22. yılında adını taşıyan parkta düzenlenecek konserle bir kez daha anılacak. Öney, türkülerini Şair Orhan Veli’nin etkisinin sürdüğü bir dönemde şiire başlayan ve Şair Nazım Hikmet’in açtığı yoldan yürüyen Ahmed Arif ve sevenleri için söyleyecek.

Çalışmalar kapsamında, Sokullu’da kurulu olduğu 14 bin 500 metrekare alanın büyüklüğü ve arazinin yapısı itibariyle üç ayrı bölümden oluşan parkta bulunan amfi-tiyatro, çocuklar için doğal malzemelerle yapılmış oyun bölümleri, havuzlar, spor alanları, yürüyüş yolları, dinlenme köşeleri yenilendi.

Doğayla uyum ve bütünleşmeye saygı içinde çalışan belediye ekipleri, parkın simgesi haline gelen bir banka ise dokunmadı. Yanındaki ağaçla iç içe geçerek şiirsel bir görünüm oluşturan bank, ekipler tarafından korundu. Vatandaşların oturmak, dinlenmek ve hatıra fotoğrafı çektirmek için parkta en fazla tercih ettiği mekan haline dönüşen bankın temizliği ve bakımı yapıldı.

Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık, 2 Haziran 2013 tarihinde saat 18.00’de başlayacak açılış töreninde, tüm Ankaralılarla buluşmayı dilediğini belirtti. Açılışta Büyük Şair Ahmed Arif’i eserleriyle de anacaklarını belirten Başkan Tanık, kentine ve değerlerine sahip çıkan Ankaralılara hizmet etmekten gurur duyduğunu ifade etti.

İLGİLİ HABERLER

Çöken binanın altında kalan anne ve 3 çocuğu yaralandıÇöken binanın altında kalan anne ve 3 çocuğu yaralandıMalatya'da kardan kapanan yolların açılması için çalışma sürüyorMalatya'da kardan kapanan yolların açılması için çalışma sürüyorTürkiye'de Coronavirus kaynaklı günlük can kaybı ve vaka sayısında düşüş sürüyorTürkiye'de Coronavirus kaynaklı günlük can kaybı ve vaka sayısında düşüş sürüyorMalatya'da Kernek Meydanı aslına uygun hale getirme çalışmalarına başlandıMalatya'da Kernek Meydanı aslına uygun hale getirme çalışmalarına başlandıBingöl'de kar yağışı nedeniyle 198 köy yolu ulaşıma kapandıBingöl'de kar yağışı nedeniyle 198 köy yolu ulaşıma kapandı
SIRADAKİ HABER