HaberlerGündemKardan yolu kapanan köydeki diyaliz hastasını UMKE ekipleri hastaneye ulaştırıldı

Kardan yolu kapanan köydeki diyaliz hastasını UMKE ekipleri hastaneye ulaştırıldı

Bingöl’de kar ve tipi nedeniyle tedaviye gidemeyen diyaliz hastası Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri (UMKE) sağlık ekipleri tarafından hastaneye ulaştırıldı.

Kardan yolu kapanan köydeki diyaliz hastasını UMKE ekipleri hastaneye ulaştırıldı

Bingöl'de yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle merkeze bağlı Yolçatı köyünde mahsur kalan 37 yaşındaki M.K isimli böbrek hastası için UMKE sağlık ekipleri harekete geçti. 

Hasta haberi 112 Acil Komuta Merkezi'ne bildirilmesi üzerine bölgeye paletle araçla UMKE ekipleri sevk edildi. Köyden diyaliz hastasını alan ekipler, Bingöl Devlet Hastanesi'ne ulaştırıldığı belirtildi.

İLGİLİ HABERLER

EGM: Dikkatinizi telefona değil yola verinEGM: Dikkatinizi telefona değil yola verinTürkiye Somali'deki saldırıyı kınadıTürkiye Somali'deki saldırıyı kınadıMalatya’da yarın itibaren “Haftalık Tematik Denetimler” başlanacak Malatya’da yarın itibaren “Haftalık Tematik Denetimler” başlanacakHava sıcaklığı 8 derece düşecekHava sıcaklığı 8 derece düşecekBakan Yardımcısı Demircan: "Bitlis'e daha fazla sahip çıkmamız lazım"Bakan Yardımcısı Demircan: "Bitlis'e daha fazla sahip çıkmamız lazım"
SIRADAKİ HABER