HaberlerGündemKaraosmanoğlu Velileri Bilgilendirdi

Karaosmanoğlu Velileri Bilgilendirdi

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu satranç sporuna yeni başlayacak çocukların velileri ile bilgilendirme toplantısında bir araya geldi. Karaosmanoğlu, 36 bin 500 çocuğa da satranç takımı dağıtarak, Türkiye’de bir örnek projeye daha imza atıklarını belirtti.

Karaosmanoğlu Velileri Bilgilendirdi
Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu satranç sporuna yeni başlayacak çocukların velileri ile bilgilendirme toplantısında bir araya geldi. Karaosmanoğlu, 36 bin 500 çocuğa da satranç takımı dağıtarak, Türkiye’de bir örnek projeye daha imza atıklarını belirtti.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun sporu tabana yayma talimatıyla Kocaeli genelinde eğitim gören ve bu yıl ilkokula başlayan 36 bin 500 çocuğa satranç takımı dağıtılmıştı. “Doğru Hamlede Buluşalım” projesiyle 30 bin 428 öğrencinin lisansı çıkarılarak Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor kulübü bünyesinde dahil edildi. Bu projeyle Kocaeli, Türkiye’de en çok satranç sporcusu olan il unvanını da beraberinde aldı.

Türkiye’ye örnek proje kapsamında, geçtiğimiz günlerde satranç sporuna yeni başlayacak çocukların velileri ile bir araya gelen Başkan Karaosmanoğlu, sporcu velilerine teşekkür etti. Seka Park Otelde gerçekleşen veli bilgilendirme toplantısına Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor Kulüp Başkanı Fahrettin Kandemir, Satranç Federasyonu yönetim kurulu üyesi İslam Yücel, Kağıtspor satranç antrenörleri Tarkan Küçümenler, Hakan Erdoğan, Fahrettin Özten ve çok sayıda sporcu velisi katıldı.

Başkan Karaosmanoğlu, sporcu velilerine çocuklarını spora yöneldiklerinden dolayı teşekkür ederek, ”Geleceği çocuklarımız aydınlatacak. Güçlü Türkiye’nin yöneticilerinin bugünün çocukları olacak. Çocuklarımız bu ülkeye yeni hamleler yapacak. Bizim en büyük sermayemiz çocuklarımız. Bu ülkeyi bizlerden daha da iyi yönetecekler. Bizler de çocuklarımızın en iyi şekilde yetişmeniz için elimizden geleni yapacağız. İşte bu satranç takımlarını da bunun için çocuklarımıza hediye ediyoruz. Türkiye’ye örnek bir hamle yaptık” dedi.

Başkan Karaosmanoğlu, ”Çocuklarımıza her yıl satranç takımı hediye etmeye devam edeceğiz. Doğru hamlede buluşalım projesiyle çok az para harcayarak, büyük bir proje yaptık. Bugün yaptığımız bu proje Türkiye’de örnek gösteriliyor. Bizlerden sonra, bazı iller bu projeyi uygulamaya başladı. Buda bizleri oldukça sevindiriyor. Göreve geldikten sonra bize verilen emanete asla ihanet etmedik. Kentimizi yaşanabilir bir kent yaptık. Yapmaya da devam ediyoruz. Bugün Kocaeli artık sanayisi ile olduğu kadar sportif faaliyetleriyle de konuşulan bir kent oldu” diye konuştu.

İLGİLİ HABERLER

Şehadetinin 31'inci yıldönümünde Şehid Hasan TekinŞehadetinin 31'inci yıldönümünde Şehid Hasan TekinTarihi Kumkapı Balıkçıları: Müsilaj sebebiyle satışlarımız yüzde 60 düştüTarihi Kumkapı Balıkçıları: Müsilaj sebebiyle satışlarımız yüzde 60 düştüMardin Ovasında ikinci ürün olan mısır ekim mesaisi yüksek girdi maliyetlerinin gölgesinde başladıMardin Ovasında ikinci ürün olan mısır ekim mesaisi yüksek girdi maliyetlerinin gölgesinde başladıŞehitler Kervanı Platformu Başkanı Çelik: Mursi, ABD ve Avrupa'nın talimatıyla şehid edildiŞehitler Kervanı Platformu Başkanı Çelik: Mursi, ABD ve Avrupa'nın talimatıyla şehid edildiMardin-Midyat bölünmüş yol yapımına başlandıMardin-Midyat bölünmüş yol yapımına başlandı
SIRADAKİ HABER