HaberlerGündemKaradenizliler 12"nci Yayla Şenliği'nde Buluştu

Karadenizliler 12"nci Yayla Şenliği'nde Buluştu

Karadenizliler Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği 12. Geleneksel Yayla Şenliği'ni Sarısungur Göleti Piknik Alanı'nda gerçekleştirdi.

Karadenizliler 12"nci Yayla Şenliği'nde Buluştu
Karadenizliler Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği 12. Geleneksel Yayla Şenliği'ni Sarısungur Göleti Piknik Alanı'nda gerçekleştirdi.

Büyükşehir Belediyesi'nin katkılarıyla düzenlenen yayla şenliğine, Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, Büyükşehir Sosyal Projeler Daire Başkanı Jale Nur Süllü, AK Parti İl Başkanı Süleyman Reyhan, BBP Odunpazarı İlçe Başkanı Adem Özdemir'in yanısıra çok sayıda STK yöneticisi, Karadenizli ve Karadeniz kültürünü merak eden Eskişehirliler katıldı.

Törende bir konuşma yapan Dernek Başkanı Ali Akyüz, dernek olarak 18 iliyle Karadeniz Bölgesi'nin tamamını kucakladıklarını ve hiçbir ayrım yapmadıklarını bildirdi. Şenliği katkılarından dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ile Sosyal Projeler Daire Başkanı Jale Nur Süllü'ye plaketlerini Karadenizliler camiasının büyüklerinden ve sevilen isimlerinden Yusuf Kutru takdim etti. Şenlikte kemençe ve tulumla oynanan horonların yanısıra sihirbaz Mahmut Makas da çocuklara güzel saatler yaşattı.

İLGİLİ HABERLER

PKK’nin katlettiği 30 köylü mezarları başında anıldıPKK’nin katlettiği 30 köylü mezarları başında anıldıTürkiye-İran-Afganistan Üçlü Toplantısı başladıTürkiye-İran-Afganistan Üçlü Toplantısı başladıKovancılar Merkez Camii'nin temeline ilk kazma vurulduKovancılar Merkez Camii'nin temeline ilk kazma vurulduYola çıkan kız çocuğunu araçların altında kalmaktan şehir içi şoförü kurtardıYola çıkan kız çocuğunu araçların altında kalmaktan şehir içi şoförü kurtardıMardin OSB çalışanlarına Covid-19 aşısı vurulduMardin OSB çalışanlarına Covid-19 aşısı vuruldu
SIRADAKİ HABER