HaberlerGündemKaradeniz'de 106 köy yolu ulaşıma kapandı

Karadeniz'de 106 köy yolu ulaşıma kapandı

Hava sıcaklıklarının düşmesinin ardından kar yağışının etkili olduğu Rize'de 44, Trabzon'da 57, Artvin'de ise 5 köy yolu ulaşıma kapandı.

Karadeniz'de 106 köy yolu ulaşıma kapandı

Karla mücadele ekipleri kapanan yolların tekrar açılabilmesi için yoğun çalışma yürütüyor. Ovit Dağı Sivrikaya mevkiindeki tünel bölgesi ile Ayder Yaylası'nda yolun açık kalması için çalışmalar sürüyor.

Kar yağışı nedeniyle ulaşımda aksamaların yaşandığı yerlerde ekipler, kar küreme çalışması yapıyor. Kapalı yolların açılması için başlatılan çalışmaların akşam saatlerinde sona ermesi bekleniyor.

Yüksek kar örtüsü bulunan dik yamaçlarda çığ oluşma riski bulunuyor.

Yetkililer, meydana gelebilecek buzlanma ve don olayı ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması uyarısında bulunuyor.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER