HaberlerGündemKarabük'te Covid-19 vakası görülen okulda eğitime 10 gün ara verildi

Karabük'te Covid-19 vakası görülen okulda eğitime 10 gün ara verildi

​Karabük'ün Safranbolu ilçesindeki bir özel eğitim uygulama okulunda yeni tip Coronavirus vakası görülmesi üzerine eğitime 10 gün ara verildi.

Karabük'te Covid-19 vakası görülen okulda eğitime 10 gün ara verildi

Safranbolu Kaymakamlığından yapılan yazılı açıklamada, Hasan Gemici Özel Eğitim Uygulama Okulunda birden fazla kişide Covid-19 tespit edildiği ve temaslı sayısının fazla olduğu belirtildi.

Artan vaka ve temaslı sayısı nedeniyle yarından itibaren eğitime 10 gün ara verileceği, öğretmen, çalışan ve öğrencilerin evlerinde 10 gün karantinada tutulacağı ifade edildi.

Açıklamada, okul çalışanlarının karantina süresince izinli sayılacağı kaydedildi.  

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER