HaberlerGündemKarabağ’da Türkiye-Rusya merkezinin oluşturulmasına ilişkin muhtıra imzalandı

Karabağ’da Türkiye-Rusya merkezinin oluşturulmasına ilişkin muhtıra imzalandı

​Dağlık Karabağ’daki ateşkese ilişkin gerçekleşen mutabakat zaptı, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ile Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu tarafından imzalandı.

Karabağ’da Türkiye-Rusya merkezinin oluşturulmasına ilişkin muhtıra imzalandı

Mutabakat zaptının Akar ile Şoygu, video telekonferans yöntemiyle imzaladı.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, karşılıklı atılan imzaların ardından açıklamalarda bulunarak, bu sonucun sağlanmasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in önemli etkisinin olduğunu belirtti.

Atılan imzalarla birlikte Karabağ bölgesinde ateşkesin, huzurun sağlanmasında önemli bir adım atıldığını vurgulayan Akar, "Yapacağımız bu çalışmanın bölgeye yararlı, hayırlı olmasını temenni ediyorum." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Dağlık Karabağ'daki ateşkese ilişkin, "Ateşkesin kontrolü ve denetimi için oluşturacağımız Ortak Türk-Rus Merkezi ile ilgili mutabakat zaptı imzalandı." açıklaması yapmıştı.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER