HaberlerGündemKarabağ Azatlık Teşkilatı Kars Ülkü Ocaklarını Ziyaret Etti

Karabağ Azatlık Teşkilatı Kars Ülkü Ocaklarını Ziyaret Etti

Karabağ Azatlık Teşkilatı Genel Başkanı Akif Nağı Kazak ve beraberindeki heyet Kars Ülkü Ocakları Başkanlığını ziyaret etti.

Karabağ Azatlık Teşkilatı Kars Ülkü Ocaklarını Ziyaret Etti
Karabağ Azatlık Teşkilatı Genel Başkanı Akif Nağı Kazak ve beraberindeki heyet Kars Ülkü Ocakları Başkanlığını ziyaret etti.

Yaklaşık 10 kişilik bir ekip ile Kars Ülkü Ocaklarını ziyaret eden Akif Nağı Kazak; “Karabağ sorununa sahip çıkan, Karabağ ve Hocalıyı her daim gündemde tutan Türk Milliyetçilerini, Ülkücüleri saygı ile selamlıyorum” dedi.

Karabağ meselesi için yollara düştük il il dolaşıyoruz haklı davamızı dünya kamuoyuna duyurmak için gayret sarf ediyoruz diyen Kazak; “Bu vesileyle de bugün Kars Ülkü Ocaklarına gelmiş bulunmaktayız. Bizlere kapılarını ve yüreklerini açan, Kars Ülkü Ocakları Başkanı Sayın Tolga Adıgüzel ve teşkilatına sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Bizler inanıyoruz ki, Türkiye’de bizim bu haklı mücadelemize gerçek anlamda destek veren ve yardım eden Türk Milliyetçileri, ülkücülerdir. Yürekleri Türk-İslam davası için atan, yürekleri Türk-İslam aşkı ve sevdası ile dolu olan ülkücü kardeşlerim hiçbir zaman bizleri bu haklı davamızda yalnız bırakmamışlardır. Yüce Allah hepsinden ayrı ayrı razı olsun” diye konuştu.

Dünyanın neresinde bir Türk varsa bizim yüreğimiz orada atmaktadır. ülkücülerin zamana ve mekana sığmayan bir kutlu davanın temsilcileri olduğunu ifade eden Kars Ülkü Ocakları Başkanı Tolga Adıgüzel; “21. Yüzyılın başlarında dünyanın gözlerinin önünde Azerbaycan’ın Dağlık Karabağ bölgesi dünyada emsali görülmemiş bir vahşet, bir soykırım ile karşı karşıya kalmıştır. Bu olay neticesinde kör ve sağır dünyanın gözlerinin önünde yüzlerce Müslüman Türk soydaşımız katledilmiş, yüz binlercesi evinden yurdundan edilmiş ve binlercesinden de şu anda dahi haber alınamamaktadır. Rusya, Amerika ve Avrupa destekli olan Karabağ işgalinin asıl amacı Türkiye’nin Turan’a açılan köprüsünü yıkmak ve işgal etmektir. Bu işgal neticesinde Azerbaycan topraklarının yüzde yirmiye yakını ermeni işgalcilerin eline geçmiş ve Türkiye’nin Türk devletleri ile olan karayolu bağlantısı kopmuştur” diye konuştu.

“ERMENİLERİN ELİNDE BULUNAN KARABAĞ ELBETTE HÜRRİYETİNE KAVUŞACAKTIR”

Karabağ’ın işgali Türk Dünyası üzerinde oynanan karanlık ve kirli oyunlardan sadece biri olduğuna dikkat çeken Kars Ülkü Ocakları İl Başkanı Tolga Adıgüzel, özetle şunları söyledi:

“Bizler Türk-İslam ülkücüleri olarak Karabağ meselesine sahip çıkmış ve her platformda Karabağ’a azatlık diye sesimizi dünyaya duyurmaya çalışıyoruz ve çalışmaya da devam edeceğiz. Yüce Allah’ın izni ve bizlerinde mücadelesi sonucunda işgalci Ermenilerin elinde bulunan Karabağ elbette hürriyetine kavuşacaktır ve bizler Türk Dünyasının ve Türk İslam aleminin kara sevdalısı olan ülkücüler olarak, dünyanın neresinde esir bir Müslüman-Türk ve işgal altında Türk-İslam toprağı varsa onların hürriyeti için mücadeleden asla geri durmayacağız. Biz ülkücüler özelde Azerbaycan’a genel de ise bütün Türk dünyasına olan sevdamızı Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Azerbaycan’ın sevinci bizim sevincimiz, kederi bizim kederimizdir.” Sözleri bizlerin ilham kaynağıdır. Bu vesileyle ülkümüz olan Karabağ’a azatlık konusunda sonuna kadar beraberiz ve bu anlamlı ziyaretiniz Kars Ülkü Ocakları olarak bizleri ziyadesiyle onurlandırmıştır. Şahsım ve dava arkadaşlarım adına teşekkür ederim.”

Karşılıklı sohbetlerin ardından Kars Ülkü Ocaklarına kitap hediye eden heyet, hatıra resmi çektirdikten sonra Iğdır’a hareket etti.

İLGİLİ HABERLER

Güzel ahlak timsali Şehid Abdulkuddus YazgilGüzel ahlak timsali Şehid Abdulkuddus Yazgil​Mescid-i Aksa maketi Kurban Bayramı'na kadar birçok ilde sergilenecek​Mescid-i Aksa maketi Kurban Bayramı'na kadar birçok ilde sergilenecekPKK’nin katlettiği 30 köylü mezarları başında anıldıPKK’nin katlettiği 30 köylü mezarları başında anıldıTürkiye-İran-Afganistan Üçlü Toplantısı başladıTürkiye-İran-Afganistan Üçlü Toplantısı başladıKovancılar Merkez Camii'nin temeline ilk kazma vurulduKovancılar Merkez Camii'nin temeline ilk kazma vuruldu
SIRADAKİ HABER