HaberlerGündemKara gömülen Bitlis'te 165 köy yolu ulaşıma kapandı

Kara gömülen Bitlis'te 165 köy yolu ulaşıma kapandı

Akşam saatlerinden itibaren aralıksız etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle hayat adeta durdu. Yerleşim birimleri ulaşıma kapandı, araçlar yollarda mahsur kaldı.

Kara gömülen Bitlis'te 165 köy yolu ulaşıma kapandı

Bitlis yeniden yoğun kar yağışının etkisine girdi. Aralıksız etkili olan kar yağışı nedeniyle 165 köy yolu ulaşıma kapandı.

Özellikle Rahva bölgesinde kar yağışıyla birlikte etkili olan kuvvetli fırtına nedeniyle görüş mesafesi yer yer 3 metreye kadar düşerken, araçlar yollarda mahsur kaldı.

Sabahın erken saatlerinde kar yağışı ve fırtınayla uyanan vatandaşlardan kimisi kara gömülen araçlarını çıkarmaya çalışırken, kimisi de şehir içi yolcu taşıma otobüslerini tercih etti.

Yolcu bekleme durakları tamamen kara gömülürken, üst geçit ve kaldırımlar kullanılmaz hale geldi.

Belediye ekipleri, kent merkezinde kapanman ana ve ara arterlerdeki yolları ulaşıma açmak için çalışma başlattı.

Bitlis İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürü Ümit Kurtkan, olumsuz hava koşulları nedeniyle il genelinde kapanan köy yollarının yeniden ulaşıma açılması için çalışmaların devam ettiğini belirtti.

Meteorolojiden uyarı

Meteorolojiden yapılan açıklamaya göre, Bitlis çevrelerinde aralıklı görülecek yoğun kar yağışı nedeniyle kuvvetli fırtına, çığ tehlikesi, ulaşımda aksaklığa karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Çığ uyarısı

Açıklamanın devamında ise mevcut bulunan kar katmanının üzerine, beklenen kuvvetli yağışların gelmesi ve beklenen kuvvetli rüzgâr ve fırtınadan dolayı eğimi dik yamaçlarda çığ tehlikesi riski bulunduğundan yetkililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerektiği kaydedildi.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER