HaberlerGündemKar yağışının olduğu yüksek yerlere yaban hayvanları için yem bırakıldı

Kar yağışının olduğu yüksek yerlere yaban hayvanları için yem bırakıldı

Yaban hayvanların bulunduğu yüksek ve karlı yerlere Elazığ Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü ekipleri tarafından yem bırakıldı.

Kar yağışının olduğu yüksek yerlere yaban hayvanları için yem bırakıldı

15. Doğa Koruma ve Milli Parklar Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, Elazığ İl Şube Müdürlüğü tarafından 2-3 Ocak tarihlerinde avlaklarda personeller, sokağa çıkma kısıtlamasının yaşandığı günlerde yaban hayatının desteklenmesi amacına yönelik kar yağışının olduğu yüksek mevkilerde yaban hayvanları için yemleme çalışmalarının yapıldığı duyuruldu.

Ayrıca Elazığ İl Şube Müdürlüğü tarafından avlaklarda yapılan denetimlerde 4915 sayılı Kara Avcılığı Kanuna aykırı olarak avcılık yapan 2 şahıs hakkında yasal işlem yapıldığı kaydedildi.

İLGİLİ HABERLER

Diyarbakır’a tramvay ve El Cezeri Bilim Merkezi yapılacakDiyarbakır’a tramvay ve El Cezeri Bilim Merkezi yapılacakDiyarbakır'da yol ve beton boru çalışmaları devam ediyorDiyarbakır'da yol ve beton boru çalışmaları devam ediyorİkna edilen 2 PKK mensubu teslim olduİkna edilen 2 PKK mensubu teslim olduVan Valiliğinden çığ açıklamasıVan Valiliğinden çığ açıklamasıUlaştırma Bakanlığından Twitter'a "temsilci" uyarısıUlaştırma Bakanlığından Twitter'a "temsilci" uyarısı
SIRADAKİ HABER