HaberlerGündemKar yağışı yerini dondurucu soğuklara bırak Ağrı'da termometreler eksi 28'i gösterdi

Kar yağışı yerini dondurucu soğuklara bırak Ağrı'da termometreler eksi 28'i gösterdi

Günlerdir etkisini sürdüren kar yağışının ardından Doğu illerinde soğuklar etkisini göstermeye başladı.

Kar yağışı yerini dondurucu soğuklara bırak Ağrı'da termometreler eksi 28'i gösterdi

Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, sabah saatlerinde buzlanma, don ve yer yer sis beklendiği ifade edildi.

Mevsim normallerinde seyretmesi beklenen sıcaklıklar ile birlikte rüzgarın ise orta kuvvetli eseceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan ölçümlerde, gece en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında olmak üzere Ağrı'da 28, Kars'ta 23, Erzurum'da 19, Ardahan'da 15, Tunceli'de 12, Erzincan'da 10 ve Iğdır'da 8 derece ölçüldü.

Gün içinde en yüksek sıcaklıkların sıfırın altında Tunceli ve Erzincan'da 2, Iğdır'da 5, Kars ve Erzurum'da 7, Ağrı ve Ardahan'da 9 derece olması bekleniyor.

Sabah ve gece saatlerinde kuvvetli buzlanma, don, sis ve pus olayı ile dik ve eğimli bölgelerde çığ tehlikesinin bulunduğu bölgede, vatandaşlarla yetkililerin dikkatli ve tedbirli olması istendi.

İLGİLİ HABERLER

Diyarbakır'da bazı güzergahlar trafiğe kapatılacakDiyarbakır'da bazı güzergahlar trafiğe kapatılacakKayseri'de öldürülen iş adamının katil zanlılarından biri Gaziantep’te yakalandıKayseri'de öldürülen iş adamının katil zanlılarından biri Gaziantep’te yakalandıBitlis'te tır ile kamyonet çarpıştı: Bir yaralıBitlis'te tır ile kamyonet çarpıştı: Bir yaralıTel Rifat bölgesinde saldırı girişiminde bulunan 7 PKK/YPG'li öldürüldüTel Rifat bölgesinde saldırı girişiminde bulunan 7 PKK/YPG'li öldürüldüİTTİHADUL ULEMA: Müslümanlar kendi evlerini koruduğu gibi Kudüs'ü de korumalıİTTİHADUL ULEMA: Müslümanlar kendi evlerini koruduğu gibi Kudüs'ü de korumalı
SIRADAKİ HABER