HaberlerGündemKar yağışı yerini dondurucu soğuklara bırak Ağrı'da termometreler eksi 28'i gösterdi

Kar yağışı yerini dondurucu soğuklara bırak Ağrı'da termometreler eksi 28'i gösterdi

Günlerdir etkisini sürdüren kar yağışının ardından Doğu illerinde soğuklar etkisini göstermeye başladı.

Kar yağışı yerini dondurucu soğuklara bırak Ağrı'da termometreler eksi 28'i gösterdi

Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, sabah saatlerinde buzlanma, don ve yer yer sis beklendiği ifade edildi.

Mevsim normallerinde seyretmesi beklenen sıcaklıklar ile birlikte rüzgarın ise orta kuvvetli eseceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan ölçümlerde, gece en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında olmak üzere Ağrı'da 28, Kars'ta 23, Erzurum'da 19, Ardahan'da 15, Tunceli'de 12, Erzincan'da 10 ve Iğdır'da 8 derece ölçüldü.

Gün içinde en yüksek sıcaklıkların sıfırın altında Tunceli ve Erzincan'da 2, Iğdır'da 5, Kars ve Erzurum'da 7, Ağrı ve Ardahan'da 9 derece olması bekleniyor.

Sabah ve gece saatlerinde kuvvetli buzlanma, don, sis ve pus olayı ile dik ve eğimli bölgelerde çığ tehlikesinin bulunduğu bölgede, vatandaşlarla yetkililerin dikkatli ve tedbirli olması istendi.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER