HaberlerGündemKar yağışı nedeniyle iş yerlerinin çatıları çöktü

Kar yağışı nedeniyle iş yerlerinin çatıları çöktü

​Adıyaman’ın Besni ilçesinde son 20 yılının en yoğun kar yağışı hayatı olumsuz etkiledi.

Kar yağışı nedeniyle iş yerlerinin çatıları çöktü

Gece boyu etkili olan kar yağışı nedeniyle birçok köy yolu ulaşıma kapanırken, ilçe merkezinde bazı iş yerlerinin çatıları uçtu, ağaçlar devrildi, yollar kayganlaştı.

Kar yağışı nedeniyle yol açma çalışmalarını inceleyen Belediye Başkanı Mehmet Eyyüb Emre "Dün gece ilçemize son 20 yılın en yoğun kar yağışı yaşandı, yağışların etkisiyle, Şire pazarımızın çatısının bir kısmı çöktü, birçok ağacımız kar yağışının etkisiyle devrildi, bazı ağaçlarımız araçlarımızın üzerine düşerek maddi hasar oluşturdu. Ekiplerimizle birlikte 16 saatten beri kar ile mücadelemiz devam etmektedir. Esnafımızın mağduriyetini gidermek için gerekli çalışmaları başlattık. Çöken Şire pazarımızın çatısını en kısa sürede yeniden yapacağımızı bildiriyor, mağdur olan vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.” dedi. 

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER