HaberlerGündemKar ve tipi nedeniyle binlerce köy yolu ulaşıma kapandı

Kar ve tipi nedeniyle binlerce köy yolu ulaşıma kapandı

Türkiye'yi etkisi altına alan yoğun kar yağışı, buzlanma ve tipi nedeniyle kapanan yaklaşık 3 bin köy yolunu açma çalışmaları devam ediyor.

Kar ve tipi nedeniyle binlerce köy yolu ulaşıma kapandı

Kocaeli, Sakarya ve Yalova çevreleri ile Bursa'nın kuzey kesimleri, İç Anadolu'nun doğusu, Ordu, Giresun ve Tokat çevreleri, Doğu Akdeniz'in iç kesimleri ile Malatya, Erzincan, Bitlis ve Muş çevreleri ile Tunceli, Bingöl, Hakkâri ve Şırnak'ın yüksek kesimlerinde yoğun kar yağışı etkisini sürdürüyor.

Kar yağışı, buzlanma ve tipi nedeniyle yaklaşık 3 bin köy yolu ulaşıma kapandı. Karla mücadele ekipleri kapanan yolların tekrar açılabilmesi için yoğun çalışma yürütüyor.

Kar yağışı nedeniyle ulaşımda aksamaların yaşandığı yerlerde ekipler, kar küreme çalışması yapıyor.

Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda yüksek kar örtüsü bulunan dik yamaçlarda çığ oluşma riski bulunuyor.

Yetkililer, meydana gelebilecek buzlanma ve don olayı ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması uyarısında bulunuyor.

İLGİLİ HABERLER

Samsun'da kızının önünde eski eşini darbeden kişi tutuklandıSamsun'da kızının önünde eski eşini darbeden kişi tutuklandıCovid-19 kurallarını ihlal eden 214 kişiye para cezasıCovid-19 kurallarını ihlal eden 214 kişiye para cezasıYoksul aileye Bağlar Belediyesi sahip çıktıYoksul aileye Bağlar Belediyesi sahip çıktıMeteoroloji'den "kuvvetli sağanak yağış" uyarısıMeteoroloji'den "kuvvetli sağanak yağış" uyarısıUnutulmaya yüz tutmuş bir sanat: KazazlıkUnutulmaya yüz tutmuş bir sanat: Kazazlık
SIRADAKİ HABER