HaberlerGündemKar ve dondurucu soğuk Doğu Bölgesinde etkili oluyor

Kar ve dondurucu soğuk Doğu Bölgesinde etkili oluyor

Günlerdir bölgede ara ara etkili olan kar yağışı ve dondurucu soğuklar yaşamı olumsuz etkiliyor.

Kar ve dondurucu soğuk Doğu Bölgesinde etkili oluyor

Ağrı'da günlerdir devam kar yağışı tüm kenti beyaza bürüdü. Kar temizleme çalışması yürüten ekipler mesailerine devam etti.

Etkili olan soğuk nedeni ile Millet Bahçesi içinden geçen Taşlıçay Deresi yüzeyinin bir kısmı dondu.

Kar yağışı ve tipi nedeni ile kentte 286 köy yolu ise ulaşıma kapalı durumda. İl Özel İdaresine bağlı ekipler çalışmalarına devam ediyorlar.

Erzurum'da kar yağışı tüm keti beyaza bürüdü. Kent merkezinde çalışma yürüten Belediye ekipleri kar küreme ve tuzlama çalışmasına devam ediyor.

Kars'ta ise dondurucu soğuğun etkisiyle yollarda buzlanma oluştu. Belediye ve İl Özel İdaresi ekipleri, yollarda tuzlama çalışması yürüttü.

Ardahan'da da soğuk havanın etkisiyle yol ve kaldırımlarda buzlanma meydana geldi.

Tunceli'de ise kar yağışının ardından etkisini gösteren soğuk hava nedeniyle bazı dereler ve göletler buz tuttu. Ekiplerin kent merkezindeki yüksek kesimlerde ve ilçelerde karla mücadele çalışmaları sürüyor.

Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Ağrı, Erzurum ve Iğdır'da kar yağışı beklendiği, belge genelinde ise havanın parçalı ve çok bulutlu olacağı tahmin ediliyor.

Gece en düşük sıcaklık sıfırın altında olmak üzere Ardahan'da 19, Kars'ta 13, Erzurum ve Erzincan'da 11, Ağrı'da 10 ve Iğdır'da 4 derece ölçüldü.

Gün içinde en yüksek sıcaklıkların sıfırın altında olmak üzere Iğdır'da 2, Erzincan'da 4, Ağrı ve Kars'ta 7, Erzurum ve Ardahan'da 8 derece olması bekleniyor.

Meteoroloji, sabah ve gece saatlerinde kuvvetli buzlanma, don, sis ve pus olayı ile dik ve eğimli bölgelerde çığ tehlikesinin bulunduğunu, vatandaşlarla yetkililerin dikkatli ve tedbirli olması gerektiği yönünde uyarıda bulundu.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER