HaberlerGündemKapıkule'de 230 kilo esrar ele geçirildi

Kapıkule'de 230 kilo esrar ele geçirildi

Edirne Kapıkule Gümrük Kapısı'nda, Türkiye'ye giriş yapmak isteyen yabancı plakalı bir tırda yapılan aramada dorsenin tavanında oluşturulan özel bölmelerde piyasa değeri 30 milyon TL olan 230 kilo esrar ele geçirilirken sürücü gözaltına alındı.

Kapıkule'de 230 kilo esrar ele geçirildi

Ticaret Bakanlığının resmî web sitesinde yapılan yazılı açıklamada, Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekiplerinin, Türkiye'ye giriş yapmak isteyen yabancı plakalı bir tırı riskli bularak X-Ray cihazına yönlendirdiği belirtildi.

X-Ray taramasının ardından arama hangarına çekilen tırın, narkotik dedektör köpekler eşliğinde yapılan kontrollerinde, saç levha ile kapatılan dorsenin tavanında oluşturulan gizli bölmede, tamamen plakalar halinde yerleştirilen paketlerin olduğu tespit edildi.

Alınan numunelerin test analiz sonuçlarına göre paketlerde bulunan maddenin esrar olduğu anlaşıldı.

Dorsede paketler halinde bulunan 230 kilogram ağırlığındaki uyuşturucunun piyasa değerinin 30 milyon TL olduğu ifade edilen açıklamada, tır sürücüsünün gözaltına alındığı, uyuşturucu naklinde kullanılan araca ise el konulduğu belirtildi.

 Edirne Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturmanın halen devam ettiği açıklandı.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER