HaberlerGündem"Kapan-56 Operasyonu"nun bir yıllık bilançosu açıklandı

"Kapan-56 Operasyonu"nun bir yıllık bilançosu açıklandı

Siirt Valiliği, il genelinde devam eden "Kapan-56 Operasyonu"nda son bir yılda 414 kişinin gözaltına alındığını duyurdu.

"Kapan-56 Operasyonu"nun bir yıllık bilançosu açıklandı

Siirt Valiliği, il genelinde son bir yılda gerçekleşen uyuşturucu operasyonlarında 31 kilo 800 gram esrar, 27 kilo 500 gram uyuşturucu madde ve 84 adet ecstasy hapın ele geçirildiğini ve uyuşturucu sattıkları ya da kullandıkları tespit edilen 414 kişinin de gözaltına alındığını açıkladı.

Başta Narkotik Suçlarla Mücadele ve Asayiş Şube olmak üzere, Özel Harekât, Çevik Kuvvet, ekipleri, kent genelinde bazen nokta operasyonu, bazen de 2 gün süren uyuşturucu operasyonları düzenledi.

Mahalle ve caddeleri ablukaya alan ve kapama noktaları oluşturan ekiplere destek olarak İnsansız Hava Araçları Büro Amirliğine ait droneler ve dedektör köpekler de kullanıldı.

Bir yandan uyuşturucu kullanan ve satanlara yönelik operasyonlar yapan polis ekipleri, diğer yandan da uyuşturucu kullanımının önüne geçmek için çeşitli çalışmalar yürüttü.

Narkotik Suçlarla Mücadele ve Toplum Destekli Polislik Şubesi ekipleri, kent genelinde özellikle gençlerin yoğun olarak bulunduğu yerlerde onları uyuşturucu ile mücadele konusunda bilgilendirme çalışmalarına da devam ediyor.

İLGİLİ HABERLER

Savunma Sanayii Başkanı Demir'den "ASELSAT 3U Küp Uydusu" açıklamasıSavunma Sanayii Başkanı Demir'den "ASELSAT 3U Küp Uydusu" açıklamasıMeteorolojiden 4 bölge için fırtına uyarısıMeteorolojiden 4 bölge için fırtına uyarısıİletişim Başkanı Altun'dan Batı'ya PKK mesajıİletişim Başkanı Altun'dan Batı'ya PKK mesajıŞanlıurfa'da kendisinden haber alınamayan yaşlı adam evinde ölü bulunduŞanlıurfa'da kendisinden haber alınamayan yaşlı adam evinde ölü bulunduŞanlıurfa'da bir gecede 6 işyeri soyulduŞanlıurfa'da bir gecede 6 işyeri soyuldu
SIRADAKİ HABER