HaberlerGündemKantinci esnafı destek bekliyor

Kantinci esnafı destek bekliyor

Kantin-İş Sen Batman İl Başkanı Salih Eren, yazılı açıklama yaparak, kantinci esnafının yaşadığı sıkıntıları anlattı.

Kantinci esnafı destek bekliyor

İldeki kantin işletmecilerinin pandemi sürecinin başladığı günden beri iş yerlerinin kapalı olduğunu belirten Eren, 285 gündür iş yapmadıklarını, iflasın eşiğinde olduklarını söyledi.

Kantinci esnafının okulların kısa süreliğine açılması nedeniyle aldıkları malları satamadıklarını ve iade edemediklerini belirten Eren, Batman’daki kantincilerin çok zor bir dönem yaşadığını vurguladı.

Eren, “Bizler ve diğer tüm kantinci esnafı çok zor durumdayız. Vergi, kredi, esnaf borcu, Bağ-Kur, elektrik, kira ve ayrıca evlerimizin giderlerini artık karşılayamıyoruz. Borçlarımız sürekli birikiyor. Kısa süreliğine açılan okullar tekrar kapandı ama aldığımız eşyalar geri alınmayınca çürümeye gitti. İl yöneticilerimiz, siyasilerimiz, sivil toplum örgütlerimiz en azından hibe kredi veya finansman desteği yüzlerce kantinci esnafına destek olabilirler.” dedi.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER