HaberlerGündemKanisipi (Beyazsu) Şelalesi "Doğal Sit Alanı" ilan edildi

Kanisipi (Beyazsu) Şelalesi "Doğal Sit Alanı" ilan edildi

Van'ın Çatak ilçesinde bulunan ve bahar aylarında çağlayarak akan Kanisipi (Ganisipi) Şelalesi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığının makam oluruyla "Nitelikli Doğal Koruma Alanı" ilan edildi.

Kanisipi (Beyazsu) Şelalesi "Doğal Sit Alanı" ilan edildi

Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ali Kemal Atlı konuyla ilgili sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Çatak ilçemiz Kanisipi Şelalesi doğal sit alanı, Bakanlığımız makam oluru ile 'Nitelikli Doğal Koruma Alanı' ve 'Sürdürülebilir Koruma ve Kontrollü Kullanım Alanı' olarak tescil edilmiş olup 'Kesin Korunacak Hassas Alan' tesciline dair idari süreç devam etmektedir. Hayırlı olsun." ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABERLER

Dışişleri Bakanlığından Hollanda'ya tepkiDışişleri Bakanlığından Hollanda'ya tepkiBakan Kasapoğlu'nun Ağrı temasları akşam saatlerinde de devam ettiBakan Kasapoğlu'nun Ağrı temasları akşam saatlerinde de devam ettiDenizli’de restoranda yangın çıktı: 3 ölüDenizli’de restoranda yangın çıktı: 3 ölüHakkâri'de 100 litre asit anhidrit maddesi ele geçirildiHakkâri'de 100 litre asit anhidrit maddesi ele geçirildiCan salı içerisinde ölüme itilen 31 düzensiz göçmen kurtarıldıCan salı içerisinde ölüme itilen 31 düzensiz göçmen kurtarıldı
SIRADAKİ HABER