HaberlerGündemKamalak: İçeride aslan kesilen iktidar, Almanya karşısında sus pus

Kamalak: İçeride aslan kesilen iktidar, Almanya karşısında sus pus

Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Mustafa Kamalak, Almanya’nın Türkiye’yi dinleme iddialarını değerlendirdi. Kamalak, "İçeride aslan kaplan kesilen iktidar sahipleri maalesef Almanya karşısında sus pus durumda." dedi.

Kamalak: İçeride aslan kesilen iktidar, Almanya karşısında sus pus
Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Mustafa Kamalak, Almanya’nın Türkiye’yi dinleme iddialarını değerlendirdi. Kamalak, "İçeride aslan kaplan kesilen iktidar sahipleri maalesef Almanya karşısında sus pus durumda." dedi.

    SP Genel Başkanı Kamalak, partisinin genel merkezinde partinin il başkanlarıyla bir araya geldi. Toplantıda konuşan Kamalak, Almanya’nın Türkiye’yi dinleme iddialarını değerlendirdi. Almanya’nın Türkiye’yi dinlediğinin anlaşıldığını söyleyen Kamalak, "Almanya’dan özür beklenirken Almanya Başbakanı Merkel bir bakıma özrü kabahatinden daha büyük biçimde’ biz sadece Amerika, İngiltere, Fransa gibi dost ülkeleri dinlemeyiz’ şeklinde sayıyor. ‘diğerleri gayet tabi olarak dinlenir’ diyor. Yani en mahrem bilgilerimiz, devlet yapısıyla ilgili istihbaratımız sokağa dökülmüş." şeklinde konuştu.

    Dinleme iddialarıyla ilgili hükümeti eleştiren Kamalak sözlerine şöyle devam etti: ”İçeride aslan kaplan kesilen iktidar sahipleri maalesef Almanya karşısında sus pus durumda. İktidara sorduğumuzda ‘ne oluyor?’ diye ‘reel politik’ diyorlar. En önemli tepkiyi göstermesi gereken bakanlar ‘Ee ne var bunda herkes birbirini dinler’ diyorlar. Sözlerini hatırlıyorsunuz. Kısacası Almanya Türkiye’yi dost olarak görmediğini en yetkili ağızdan ifade etmiş oluyor. Peki, bizi dost bilmeyen, hatta açıkça düşman ilan eden Almanya’nın Kahramanmaraş’ta, Sütçü İmam’ın diyarında patriot füzelerinin ne işi var. O Sütçü İmam ki işgal döneminde’ Maraş bize mezar olmadan, düşmana gül-i zar olamaz’ diye haykırıyordu. Şuan o Sütçü İmam’ın diyarında bizi düşman ilan eden Almanya’nın patriot füzeleri var. Orada Alman bayrakları var. Alman yetkililer orayı ziyaret etmek istediklerinde Türk bayrakları indirilip Alman bayrakları göndere çekilmiştir. Bir subayımız ‘hayır burası Türkiye’dir, Türk vatanıdır, Alman bayrağının indirilmesi Türk bayrağının çekilmesi lazım’ dediğinde normalde bu subayımızın ödüllendirilmesi gerekirken hakkında soruşturma açıla biliyor. Üzülüyoruz ama netice itibariyle şaşmıyoruz. Çünkü zihinleri, beyinleri batıya ayarlanmış olan bir iktidarın yapacağı başka da bir şey yok diye düşünüyoruz. Çünkü iktidar sahipleri atacakları her adım için, söyleyecekleri her kelam için ‘Amerika, Avrupa, Birleşmiş Milletler ne der düşüncesinden hareket ederek konuşmakta ve icraatta bulunmaktadır."

    'SÜREKLİ ZALİMLERİN YANINDA YER ALDILAR'

    Son zamanlarda meydana gelen Suriyeli vatandaşlara yönelik saldırıları da değerlendiren Kamalak, Türkiye’de şuan bulunan Suriyeli sayısının tam olarak bilinmediğini kaydetti. Kamalak, "1 buçuk, 2 milyon olduğu tahmin ediliyor. Yer yer içerde çatışmalar meydana geliyor. Yer yer Suriyeli kardeşlerimizle çatışmaların olduğunu görüyoruz. İçimiz parçalanıyor. İktidar sahiplerine sesleniyoruz ’yaptığınızdan memnun musunuz?’ İtiraf de edemiyorlar. 10 yıllık iktidarın uygulamasına baktığımızda ‘biz mazlumların yanındayız’ dediler. Sürekli zalimlerin yanında yer aldılar." şeklinde konuştu.

    Mustafa Kamalak konuşmasının ardından il başkanlarıyla ileriye yönelik daha iyi çalışacaklarına dair söz verdi. Kamalak, "Bu yolda yürürken benim de karşıma mezar taşımı çıkarsalar Allah’ın lütfu ve inayetiyle dönmeyeceğime söz veriyorum." ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABERLER

Şehadetinin 31'inci yıldönümünde Şehid Hasan TekinŞehadetinin 31'inci yıldönümünde Şehid Hasan TekinTarihi Kumkapı Balıkçıları: Müsilaj sebebiyle satışlarımız yüzde 60 düştüTarihi Kumkapı Balıkçıları: Müsilaj sebebiyle satışlarımız yüzde 60 düştüMardin Ovasında ikinci ürün olan mısır ekim mesaisi yüksek girdi maliyetlerinin gölgesinde başladıMardin Ovasında ikinci ürün olan mısır ekim mesaisi yüksek girdi maliyetlerinin gölgesinde başladıŞehitler Kervanı Platformu Başkanı Çelik: Mursi, ABD ve Avrupa'nın talimatıyla şehid edildiŞehitler Kervanı Platformu Başkanı Çelik: Mursi, ABD ve Avrupa'nın talimatıyla şehid edildiMardin-Midyat bölünmüş yol yapımına başlandıMardin-Midyat bölünmüş yol yapımına başlandı
SIRADAKİ HABER