HaberlerGündemKadınlardan el sanatları kurslarına yoğun ilgi

Kadınlardan el sanatları kurslarına yoğun ilgi

Gaziantep’te Şahinbey Belediyesi tarafından kadınlara yönelik açılan el sanatları kursları yoğun ilgi görüyor.

Kadınlardan el sanatları kurslarına yoğun ilgi

Şahinbey Belediyesine bağlı Hasan Celal Güzel Gençlik Merkezi’nde El Sanatları Amigurumi ve Okuma Yazma kurslarında eğitim alan kadınlar, hem meslek öğreniyor hem okuma yazma öğreniyor hem de yaptıkları oyuncak bebekleri satarak aile bütçelerine katkıda bulunuyorlar.

Tesislerde Coronavirus tedbirleri çerçevesinde yeniden eğitim verilmesinden dolayı büyük mutluluk duyduklarını ifade eden kadınlar, kursların yeniden açılmasından dolayı memnun olduklarını dile getirdiler.

Coronavirus nedeniyle uzun süre evlere kapandıklarını belirten kadınalr, “Bizim için oldukça zor bir süreçti. Yeniden tesislerdeki kurslarımız açıldı. Bu kurslar kadınlar için hem yeni bir çevre hem de yeni bir uğraş oluyor. Bu kurslar bizleri ayrıca psikolojik olarak tedavi ediyor. Kursların bizlere faydası sadece bunlarla da sınırlı değil. Ayrıca öğrendiğimiz el sanatları ve yaptığımız bebeklerle kendi aile bütçemize de katkıda bulunuyoruz. Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu sayesinde böyle bir tesise sahip olduk. Bayanlar için bulunmaz bir nimet. Kendisine ve ekibine teşekkür ediyoruz.” diye konuştular.

İLGİLİ HABERLER

Dışişleri Bakanlığı Nijerya'da 300 kız öğrencinin kaçırılmasını kınadıDışişleri Bakanlığı Nijerya'da 300 kız öğrencinin kaçırılmasını kınadıGökçeada açıklarında tekne battı: 1 ölü 2 kayıpGökçeada açıklarında tekne battı: 1 ölü 2 kayıp​Merhum Erbakan Hoca Ayasofya'da dualarla anıldı​Merhum Erbakan Hoca Ayasofya'da dualarla anıldıİki otomobil kafa kafaya çarpıştı: 2 yaralı İki otomobil kafa kafaya çarpıştı: 2 yaralıTapu müdürlüğündeki rüşvet operasyonunda 6 tutuklamaTapu müdürlüğündeki rüşvet operasyonunda 6 tutuklama
SIRADAKİ HABER