HaberlerGündemKaçırılan korucunun ailesi 14 gündür mahsun

Kaçırılan korucunun ailesi 14 gündür mahsun

Elazığ’da 15 Ağustos’ta PKK’lılar tarafından kaçırılan köy korucusunun ailesi 14 günden bu yana endişeli bekleyişini sürdürüyor.

Kaçırılan korucunun ailesi 14 gündür mahsun
Elazığ’da 15 Ağustos’ta PKK’lılar tarafından kaçırılan köy korucusunun ailesi 14 günden bu yana endişeli bekleyişini sürdürüyor.

    Elazığ’ın Arıcak ilçesine bağlı Bükardı beldesinde, PKK üyesi teröristler tarafından 15 Ağustos’ta 2 kişi ile birlikte yolda yürürken kaçılan köy korucusu Sıtkı Yazar, 14 gündür örgütün elinde bulunuyor. Yazar’ın kaçırılmasının ardından güvenlik birimleri tarafından başlatılan çalışmalarda halen sonuç vermiyor. 39 yaşındaki 1 çocuk babası Yazar’ın günlerdir kurtarılamamış olması yakınlarını endişelendiriyor. Kaçırılan köy korucusu Yazar’ın eşi ve 14 yaşındaki oğlu üzüntülü bir şekilde gelecek iyi bir haberi bekliyor.

    Beldede elektronik tamir işleriyle de uğraşan Sıtkı Yazar’ın kardeşi Şahin Yazar, ağabeyinin belde yakınlarındaki bir yolda 2 kişi ile birlikte yürürken kaçırıldığını belirtti. Beraber yürüdükleri 2 kişinin serbest bırakılarak sadece ağabeyinin kaçırıldığını söyleyen Yazar, "Beldemizde son dönemde tehditler yeniden başladı. Çözüm süreci deniyor. Ancak güvenlik görevini üstlenen kişiler kaçırılıyor. Ailemiz perişan oldu. Üzüntülüyüz. 14 yaşındaki oğlu babasının yolunu gözlüyor. 14 gündür kaçırılmış olması bizi endişelendiriyor. Yanındaki iki kişi kaçırılmamış. Onların da kim olduğunu daha söylemiyorlar." dedi.

    Ağabeyinin köy korucusu olduğu için hedef seçildiğini düşündüklerini söyleyen Yazar, “Devlet büyüklerimizin çaresizliğimizi görerek yardım etmesini bekliyoruz. Şu ana kadar bize hiçbir bilgi verilmedi. Çalışma yapılıp yapılmadığını bilmiyoruz. Bir an önce sağlıklı bir şekilde dönmesini bekliyor, bir iyi haber bekliyoruz." diye konuştu.

İLGİLİ HABERLER

Mardin OSB çalışanlarına Covid-19 aşısı vurulduMardin OSB çalışanlarına Covid-19 aşısı vurulduŞehadetinin 31'inci yıldönümünde Şehid Hasan TekinŞehadetinin 31'inci yıldönümünde Şehid Hasan TekinTarihi Kumkapı Balıkçıları: Müsilaj sebebiyle satışlarımız yüzde 60 düştüTarihi Kumkapı Balıkçıları: Müsilaj sebebiyle satışlarımız yüzde 60 düştüMardin Ovasında ikinci ürün olan mısır ekim mesaisi yüksek girdi maliyetlerinin gölgesinde başladıMardin Ovasında ikinci ürün olan mısır ekim mesaisi yüksek girdi maliyetlerinin gölgesinde başladıŞehitler Kervanı Platformu Başkanı Çelik: Mursi, ABD ve Avrupa'nın talimatıyla şehid edildiŞehitler Kervanı Platformu Başkanı Çelik: Mursi, ABD ve Avrupa'nın talimatıyla şehid edildi
SIRADAKİ HABER