HaberlerGündemKabe-i Muazzama'ya hakaret eden sanıklar tahliye edildi

Kabe-i Muazzama'ya hakaret eden sanıklar tahliye edildi

Boğaziçi Üniversitesinin önünde Kabe-i Muazzama'ya yapılan saygısızlığa ilişkin bugün görülen 7 sanıklı davada, mahkeme heyeti tüm sanıkların tahliyesine karar verdi.

Kabe-i Muazzama'ya hakaret eden sanıklar tahliye edildi

Boğaziçi Üniversitesi önünde Kabe-i Muazzama'nın fotoğrafının üzerine cinsel sapkınların simgelerinin konulmasına ilişkin mahkeme tutuklu sanıklar Doğu Demirtaş ile Selahattin Can Uğuzeş’in tahliyesine, 5 tutuksuz sanık hakkında verilen adli kontrol tedbirlerinin ise kaldırılmasına hükmetti.

'Halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme' suçundan 3'er yıla kadar hapis cezası talep edilen 7 sanığın yargılandığı davada ara karar açıklandı.

Davanın görüldüğü İstanbul 21. Asliye Ceza Mahkemesi tutuklu sanıklar Doğu Demirtaş ile Selahattin Can Uğuzeş'in tahliyesine, 5 tutuksuz sanık hakkında verilen adli kontrol tedbirlerinin ise kaldırılmasına hükmedildi.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER