HaberlerGündemKabe-i Muazzama'ya hakaret eden sanıklar tahliye edildi

Kabe-i Muazzama'ya hakaret eden sanıklar tahliye edildi

Boğaziçi Üniversitesinin önünde Kabe-i Muazzama'ya yapılan saygısızlığa ilişkin bugün görülen 7 sanıklı davada, mahkeme heyeti tüm sanıkların tahliyesine karar verdi.

Kabe-i Muazzama'ya hakaret eden sanıklar tahliye edildi

Boğaziçi Üniversitesi önünde Kabe-i Muazzama'nın fotoğrafının üzerine cinsel sapkınların simgelerinin konulmasına ilişkin mahkeme tutuklu sanıklar Doğu Demirtaş ile Selahattin Can Uğuzeş’in tahliyesine, 5 tutuksuz sanık hakkında verilen adli kontrol tedbirlerinin ise kaldırılmasına hükmetti.

'Halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme' suçundan 3'er yıla kadar hapis cezası talep edilen 7 sanığın yargılandığı davada ara karar açıklandı.

Davanın görüldüğü İstanbul 21. Asliye Ceza Mahkemesi tutuklu sanıklar Doğu Demirtaş ile Selahattin Can Uğuzeş'in tahliyesine, 5 tutuksuz sanık hakkında verilen adli kontrol tedbirlerinin ise kaldırılmasına hükmedildi.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER