HaberlerGündemJaponya'da Kuş gribi alarmı: 3 milyondan fazla kümes hayvanı itilaf edildi

Japonya'da Kuş gribi alarmı: 3 milyondan fazla kümes hayvanı itilaf edildi

Ülke genelinde etkili olan Kuş gribi nedeni ile 7 ülkeden yapılan kümes hayvanı ithalatına yasak getirildi.

Japonya'da Kuş gribi alarmı: 3 milyondan fazla kümes hayvanı itilaf edildi

Japonya Tarım Bakanlığı, son olarak ülkenin kuzeybatısında yer alan Shiga eyaletinin Higashiomi kentindeki bir çiftlikteki yumurta fabrikasında Kuş gribi vakası görülmesi üzerine buradaki yaklaşık 11 bin kümes hayvanın itlaf edildiğini duyurdu.

Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO), Japonya ve komşusu Güney Kore’de rastlanan Kuş gribi vakalarının, dünyada ciddi hastalık bulaştıran türlerden biri olduğu uyarısında bulundu. Örgüt ayrıca, Avrupa ve Asya’dan sonra Afrika ülkelerinin olası Kuş gribine karşı gerekli önlemleri almasını istedi.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER