HaberlerGündemJandarma operasyon yaptı, bir kamyon kaçak midye yakalandı

Jandarma operasyon yaptı, bir kamyon kaçak midye yakalandı

Bursa İl Jandarma Komutanlığı tarafından düzenlenen operasyonda, 37 ton 550 kilo kaçak midye ele geçirildi.

Jandarma operasyon yaptı, bir kamyon kaçak midye yakalandı
Bursa İl Jandarma Komutanlığı tarafından düzenlenen operasyonda, 37 ton 550 kilo kaçak midye ele geçirildi.

Bursa Jandarma Komutanlığı ekipleri, İstanbul'dan İzmir'e kaçak midye sevkıyatı yapılacağı yönündeki bilgi üzerine harekete geçti. Osmangazi ve Gemlik ilçelerinde düzenlenen operasyon neticesinde, kamyon kasalarında 20 kiloluk çuvallarda toplam 37 bin 550 kilo midye ele geçirildi. Kamyon sürücüsü ve yanındaki zanlılar hakkında yasal işlem yapıldı, ele geçirilen kaçak midyeler Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü'ne teslim edildi.

Bursa İl Jandarma Komutanlığı, başta İznik'te konuşlu bulunan Jandarma Asayiş Bot Komutanlığı olmak üzere Gemlik, Mudanya, Osmangazi,Orhangazi ve Karacabey ilçelerindeki ekipler sayesinde, geçtiğimiz yıl içerisinde gerçekleştirilen operasyonlarda yaklaşık 12 ton, bu yılın ilk 9 ayı içerisinde ise yaklaşık olarak 95 ton kaçak deniz ürünü ele geçirildiğini açıkladı. Açıklamada, "Su Ürünleri Kanunu'nun uygulanması ile ilgili denetimler artarak devam edecektir." denildi.

İLGİLİ HABERLER

Mardin OSB çalışanlarına Covid-19 aşısı vurulduMardin OSB çalışanlarına Covid-19 aşısı vurulduŞehadetinin 31'inci yıldönümünde Şehid Hasan TekinŞehadetinin 31'inci yıldönümünde Şehid Hasan TekinTarihi Kumkapı Balıkçıları: Müsilaj sebebiyle satışlarımız yüzde 60 düştüTarihi Kumkapı Balıkçıları: Müsilaj sebebiyle satışlarımız yüzde 60 düştüMardin Ovasında ikinci ürün olan mısır ekim mesaisi yüksek girdi maliyetlerinin gölgesinde başladıMardin Ovasında ikinci ürün olan mısır ekim mesaisi yüksek girdi maliyetlerinin gölgesinde başladıŞehitler Kervanı Platformu Başkanı Çelik: Mursi, ABD ve Avrupa'nın talimatıyla şehid edildiŞehitler Kervanı Platformu Başkanı Çelik: Mursi, ABD ve Avrupa'nın talimatıyla şehid edildi
SIRADAKİ HABER