HaberlerGündemİzmir'de tartışmalı benzinliğin ihalesi yapıldı

İzmir'de tartışmalı benzinliğin ihalesi yapıldı

İzmir'in Konak Belediyesine ait MERBEL A.Ş.’nin Üçkuyular Benzin İstasyonu arazisinin, ihalesi Fuar Evlendirme Dairesi’nde yapıldı. Belediyenin internet sitesinden naklen yayınlanan açık ihalede, beş katılımcının teklifleri değerlendirildi.

İzmir'de tartışmalı benzinliğin ihalesi yapıldı
İzmir'in Konak Belediyesine ait MERBEL A.Ş.’nin Üçkuyular Benzin İstasyonu arazisinin, ihalesi Fuar Evlendirme Dairesi’nde yapıldı. Belediyenin internet sitesinden naklen yayınlanan açık ihalede, beş katılımcının teklifleri değerlendirildi.

Orta Gayrimenkul Yatırım-Turizm A.Ş., Opet Akaryakıt A.Ş., Seç Akaryakıt A.Ş., Tutka Eğitim-Tüketim Malzemeleri A.Ş. ve İstiridye Petrol Sanayi A.Ş.’nin katıldığı ihalede, kapalı şekilde gelen ilk tekliflerin açılmasını ardından en yüksek teklifi veren üç katılımcı arasında açık arttırma başladı. Orta Gayrimenkul Yatırım-Turizm A.Ş. 40 milyon 50 bin ile en yüksek teklifi verirken Opet Akaryakıt A.Ş. 39 milyon 100 bin, Seç Akaryakıt A.Ş. ise 39 milyon lirayla ilk üç teklifi oluşturdu. Ardından açık arttırmada üç katılımcı çekişti. En az 500 bin liralık arttırımlarla süren çekişmenin beşinci turunda Seç Akaryakıt A.Ş. ihaleden çekildi. Daha sonra iki katılımcı arasında devam eden rekabet, sekizinci teklife kadar sürdü. Opet Akaryakıt A.Ş. de 47 milyon 250 bin lira teklifinden sonra çekildi. Üçkuyular Benzin İstasyonu arazisi, 48 milyon lira teklile KDV dahil 56 milyon 640 bin liraya Orta Gayrimenkul Yatırım A.Ş.’nin oldu.

Konak Belediye Başkanı Hakan Tartan, açık bir ihale yapıldığını belirterek şunları söyledi: “İşletmesi değil, mülkiyeti bize ait olan bu arazinin satışını gerçekleştirerek daha çağdaş, verimli, işçiden emekçiden yana ve üretici anlayışla değerlendirmek için buradayız. Ben açık ihale olmasını özellikle istedim. 2886 sayılı yasaya tâbi bir açık ihaleyle herkesin katıldığı bir ortak duyarlılık ortaya koyduk. Belediye için de daha üretken, belediye kimliğine ve varlığına yakışır bir yatırımla bu kaynağı en üst düzeyde değerlendirmeye çalışacağız. Herkes için hayırlı olmasını diliyoruz.” dedi.

İLGİLİ HABERLER

Mardin-Midyat bölünmüş yol yapımına başlandıMardin-Midyat bölünmüş yol yapımına başlandı​ İnşaat firmasına yapılan operasyonun ardından mağdurlar ve avukatlarından basın açıklaması​ İnşaat firmasına yapılan operasyonun ardından mağdurlar ve avukatlarından basın açıklamasıEzan Platformu: Arapça ezan yasağıyla İslam sosyal hayattan tecrit edilmek istendiEzan Platformu: Arapça ezan yasağıyla İslam sosyal hayattan tecrit edilmek istendiŞanlıurfa Müftülüğü ve Yeşilay işbirliği ile bağımlılıklarla mücadele edilecekŞanlıurfa Müftülüğü ve Yeşilay işbirliği ile bağımlılıklarla mücadele edilecekSiirt Valisi Hacıbektaşoğlu, asfalt çalışmalarını yerinde incelediSiirt Valisi Hacıbektaşoğlu, asfalt çalışmalarını yerinde inceledi
SIRADAKİ HABER