HaberlerGündemİzmir Ekonomi Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Timur Demirbaş:

İzmir Ekonomi Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Timur Demirbaş:

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Hukuk Fakültesinin 2013-2014 eğitim-öğretim açılış dersi yapılırken, ilk dersi İzmir Ekonomi Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Timur Demirbaş verdi.

İzmir Ekonomi Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Timur Demirbaş:
Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Hukuk Fakültesinin 2013-2014 eğitim-öğretim açılış dersi yapılırken, ilk dersi İzmir Ekonomi Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Timur Demirbaş verdi.

Sabancı Kültür sitesinde düzenlenen açılış dersine, Baro Başkanı Fevzi Konaç, Erciyes Üniversitesi Rektör Yardımcısı Murat Doğan, İzmir Ekonomi Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Timur Demirbaş ve çok sayıda hukuk fakültesi öğrencisi katıldı. Törende açılış konuşması yapan Baro Başkanı Fevzi Konaç, “Yeni eğitim - öğretim yılı inşallah sizlere hayırlar getirir. Hukuk mesleğiyle yeni bir değişime girdik. Hukuk Fakültesini bitirmiş öğrencilerimizin hayalleri hakim, savcı olmaksa bunun için sınava girmeleri gerekiyor. Bu hızlı gelişen süreçte gelecekte kalite kaygısı vardı. ‘Hiçbir şey olamıyorsan avukat ol’ mantığı yok olmalıdır. Artık mezun olmak yetmeyecek sınavlarda başarılı ve nitelikli hukukçu olmak çok gereklidir. Bu manada yeni eğitim - öğretim yılı hayırlı olsun. O kadar kaliteli hukukçular yetişsin ki Türkiye’miz ilerlesin” diye konuştu.

Hukuk Fakültesinin açılış dersini vermek için gelen İzmir Ekonomi Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Timur Demirbaş öğrencilere İnfaz Hukukuna ilişkin son değişiklikler ve bu değişikliklerin infaz sistemi üzerine etkisini anlattı. Demirbaş ayrıca, “İnfaz hukuku, hukuk fakültelerinde ihmal edilen bir konu. Cezaevlerine yönelik çeşitli çalışmalar yapıldı fakat sorunlar giderilemedi. Oda sistemi çağdaş infaz hukukunun en modern infaz tiplerindendir. İnfaz kanunu hazırlanırken uluslar arası konulardan yararlanıldı. Bakanlık genelgeleri ve tüzüklerle cezaevleri yönetiliyordu. O zamana bakarak halen devam eden sorunlar var. İşte cezaevlerindeki aşırı doluluk oranı halen devam ediyor. Bu amaçla geçtiğimiz aylarda iki önemli kanun maddesinde işte denetimli serbestlik gibi değişiklik yapılarak cezaevlerinin bir anlamda rahatlanması sağlandı” şeklinde konuştu.

İLGİLİ HABERLER

​Mardin’de Filistin yararına “Hayır Çarşısı” açıldı​Mardin’de Filistin yararına “Hayır Çarşısı” açıldıDoğu Türkistanlılar: Olimpiyatların Çin'de düzenlenmesi insanlığa karşı işlenen bir suçturDoğu Türkistanlılar: Olimpiyatların Çin'de düzenlenmesi insanlığa karşı işlenen bir suçturGüzel ahlak timsali Şehid Abdulkuddus YazgilGüzel ahlak timsali Şehid Abdulkuddus Yazgil​Mescid-i Aksa maketi Kurban Bayramı'na kadar birçok ilde sergilenecek​Mescid-i Aksa maketi Kurban Bayramı'na kadar birçok ilde sergilenecekPKK’nin katlettiği 30 köylü mezarları başında anıldıPKK’nin katlettiği 30 köylü mezarları başında anıldı
SIRADAKİ HABER