HaberlerGündemİzmir'de gözaltına alınan 60 asker itirafçı oldu

İzmir'de gözaltına alınan 60 asker itirafçı oldu

İzmir merkezli 50 ilde FETÖ'nün TSK yapılanmasına yönelik operasyonda gözaltına alınan şüphelilerden 60 muvazzaf asker itirafçı oldu.

İzmir'de gözaltına alınan 60 asker itirafçı oldu

8 Aralık'ta düzenlenen operasyonda 295'i muvazzaf 304 kişi hakkında gözaltı kararı verilmişti.

Operasyonda gözaltına alınan 278 şüphelinin 116'sı, emniyetteki işlemlerinin ardından çıkarıldıkları adli merciler tarafından tutuklandı.

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığının FETÖ'nün TSK içerisindeki yapılanmasına yönelik yürüttüğü soruşturma kapsamında gözaltına alınan şüphelilerin ankesörlü veya büfe telefonlarından örgütün "gizli sorumluları" olarak nitelendirilen yöneticileriyle görüştükleri öne sürülmüştü.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER