HaberlerGündemİzmir'de FETÖ'nün TSK yapılanmasına operasyon: 36 tutuklama

İzmir'de FETÖ'nün TSK yapılanmasına operasyon: 36 tutuklama

İzmir merkezli 47 ilde, aralarında muvazzaf askerlerin de olduğu 148 şüphelinin yakalandığı operasyonda, 123 şüphelinin gözaltı işlemleri tamamlandı.

İzmir'de FETÖ'nün TSK yapılanmasına operasyon: 36 tutuklama

Adliyeye sevk edilen şüphelilerden 36'sı tutuklandı. 16 şüpheli, etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanırken 71 şüpheli adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Diğer şüphelilerin ise işlemlerinin sürdüğü öğrenildi.

İzmir merkezli 47 ilde haklarında gözaltı kararı verilen 148 şüpheli arasında 1 albay, 3 binbaşı, 8 yüzbaşı, 31 üsteğmen, 66 astsubay ve 25 uzman çavuş bulunuyordu.

Şüphelilerden 18'inin Deniz Kuvvetleri Komutanlığı, 12'sinin Kara Kuvvetleri Komutanlığı, 47'sinin Hava Kuvvetleri Komutanlığı, 38'inin Jandarma Genel Komutanlığı, 19'unun ise Sahil Güvenlik Komutanlığı mensubu olduğu belirtilmişti.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER