HaberlerGündemİzmir'de bir araç sele kapıldı: Bir ölü bir kayıp

İzmir'de bir araç sele kapıldı: Bir ölü bir kayıp

İzmir'in Karşıyaka ilçesinde aşırı yağışnedeniyle denizin taşması sonucu oluşan sel sularına kapılan araç ikerisindeki bir kişi hayatını kaybederken bir kişi de kayboldu.

İzmir'de bir araç sele kapıldı: Bir ölü bir kayıp

Dün kentte etkisini giderek artıran sağanak nedenyle deniz taştı. Edinilen bilgilere göre, Karşıyaka ilçesinde Mavişehir Mahallesi'nde bir araç, denizin taşması sonucu oluşan sel suşarına kapıldı.

Sel sularına kapılan araç sürüklenirken araçtalerden 3 kişi kendi imkanlarıyla kurtulurken araçtakilerden bir kişi hayatını kaybetti, bir kişinin de kayıp olduğu beliritldi.  

İzmir Valisi Köşger'den açıklama

İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, "Cuma öğleden itibaren başlayan yağmurlar sebebiyle, derede bir taşma meydana geldi. Dün gece burada sokağa çıkma yasağını ihlal eden vatandaşlarımız dereden karşıya geçmeye teşebbüs ettikleri sırada sele kapılmışlar. 3 vatandaşımız kendi kendine tahliye olmuş ama 2 vatandaşımız araçla sürüklenmiş. Arama tarama faaliyetleri sürüyor. Araç 800 metre ileride bulundu ancak vatandaşlarımız araçta yok. Umarız onlar da kurtulmuştur. Çalışmalar devam ediyor. Hasar tespit ve tahliye çalışmaları devam ediyor" dedi.

İLGİLİ HABERLER

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kazım Karabekir paylaşımıCumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kazım Karabekir paylaşımıİşten çıkarılan işçiler eylem yaptıİşten çıkarılan işçiler eylem yaptıCumhurbaşkanı Erdoğan: Dünyanın en gelişmiş ülkelerinde aşı sıkıntısı varCumhurbaşkanı Erdoğan: Dünyanın en gelişmiş ülkelerinde aşı sıkıntısı varVali Erin patlama sonrası Tel Abyad'da inceleme bulunduVali Erin patlama sonrası Tel Abyad'da inceleme bulunduAğrı halkı doğalgaz ve elektrikte yüksek faturalara çözüm bekliyorAğrı halkı doğalgaz ve elektrikte yüksek faturalara çözüm bekliyor
SIRADAKİ HABER