HaberlerGündemİyilik paylaştıran en güzel resimler ödüllendirildi

İyilik paylaştıran en güzel resimler ödüllendirildi

Kimse Yok Mu Samsun Şubesi tarafından düzenlenen 'İyiliği Paylaşacak Kimse Yok Mu' resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri törenle verildi.

İyilik paylaştıran en güzel resimler ödüllendirildi
Kimse Yok Mu Samsun Şubesi tarafından düzenlenen 'İyiliği Paylaşacak Kimse Yok Mu' resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri törenle verildi.

İhtiyaç sahiplerine yönelik yardımlarda bulunan Kimse Yok Mu Samsun Şubesi'nin KEYDER, Canik Belediyesi ve NT'nin katkılarıyla hazırladığı İyiliği Paylaşacak Kimse Yok Mu Resim Yarışması sonuçlandı. Yarışmada dereceye girenlere törenle ödülleri verildi. İl genelindeki ilkokul, ortaokul ve lise dengi okullardan gelen 300 resim, jürinin oylarıyla tek tek seçildi. Kimse Yok Mu'nun öğrencilerin zihninde nasıl yer aldığının da bir nevi resmedildiği yarışmada dereceye 49 resim girdi. Yarışmanın ödül töreni Canik Kültür Merkezi'nde gerçekleşti. Sergilenmeye layık görülen 40 resmin sahibine katılım belgesi verilirken, öğrenci ve danışman öğretmenlere NT'den hediye çeki, 2'incilere ve birincilere tablet bilgisayar hediye edildi.

Törende konuşan Kimse Yok Mu Samsun Şube Başkanı Mustafa Baş, yarışmanın önemine dikkati çekerek, "Yarışmayı düzenlemeye karar verdiğimizde çok heyecanlıydık. Yarışmaya katılan tüm öğrencilerimize, onlara destek veren öğretmenlerine teşekkür ederiz. Burada dereceye giren resimler ilerleyen günlerde bir etkinlikle satılıp, derneğe gelir olarak girilecek. Dolayısıyla öğrencilerimiz bir hayra da vesile olmuş olacaklar. Bizlerden desteğini esergimeyen tüm kamu, kurum ve kuruluşlarına şükranlarımızı sunarız." dedi.

Canik İlçe Milli Eğitim Müdürü Haluk Melekoğlu da, eğitimin sadece sınıflarda yapılmadığını belirterek, "Bu tür yarışmalar öğrencilerimizin sosyalleşmesine katkı sağlıyor. Bu tür projeleri önemsiyorum. Yarışmayı düzenleyen ve buraya resim çizerek katkı sağlayan öğrencilerimize teşekkür ediyorum." diye konuştu.

Ödül töreninin ardından, dereceye giren 40 resmin sergisinin açılış kurdelesi kesildi. Programa Kimse Yok Mu Samsun Şube Müdürü Cemil Başbay, KEYDER Başkanı Ömer Kabaş, yönetim kurulu üyeleri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

İLGİLİ HABERLER

Sağlık Bakanı Koca'dan aşıların 2'nci sevkiyatına ilişkin açıklamaSağlık Bakanı Koca'dan aşıların 2'nci sevkiyatına ilişkin açıklamaSokağa çıkma kısıtlamasında denetimler devam ediyorSokağa çıkma kısıtlamasında denetimler devam ediyorÇek kırdırmak faiz midir?Çek kırdırmak faiz midir?Bakan Karaismailoğlu: Kaçırılan 15 denizcimiz için tüm imkanlarımız seferber ediliyorBakan Karaismailoğlu: Kaçırılan 15 denizcimiz için tüm imkanlarımız seferber ediliyorBakan Akar: P-72 Deniz Karakol Uçağı ilk kez göreve çıktıBakan Akar: P-72 Deniz Karakol Uçağı ilk kez göreve çıktı
SIRADAKİ HABER