HaberlerGündemİYİ Parti Genel Başkanı Akşener'den "Montrö bildirisi" açıklaması

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener'den "Montrö bildirisi" açıklaması

103 emekli amiralin gece yarısı yayımladıkları bildiriye tepki gösteren İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Bu apaçık bir zevzekliktir." dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener'den "Montrö bildirisi" açıklaması

Akşener, amirallerin bildirisine karşı basın toplantısı düzenledi. Türkiye'nin bu zevzeklikten çok çektiğini belirten Akşener, partisinin görüşünü açıkladı.

Akşener, "Partimizin ve benim görüşlerimi paylaşmak üzere bir araya geldik. İktidar partisi ve mensupları bu bildirinin üzerine tepiniyor. Şimdi benim bildiğim 60 ihtilalinde dört yaşındaydım ama hatırlamıyorum ama diğer bütün muhtıraları, 28 Şubat'ın içerisinde kalarak yaşamış biri olarak. Bu tür gece yarısı emekli de olsa silahlı bürokrasi mensubu kişilerin yaptığı açıklamalar, genellikle Türkiye'de demokrasinin kesintisine uğrayan muhtıraları akıllara getirir." dedi.

 Bildiriyi zevzeklik olarak tanımlayan Akşener, "Sabah bir uyandık emekli amirallerin canı sıkılmış, bildiri yayınlamışlar. Bu bir zevzekliktir. Türkiye bu zevzekliklerden çok çekti. Buradan herkese, emekli silahlı bürokratlara sesleniyorum. Herkes görevini, başındayken yapmalıydı. Yunanistan ve Adalar konusunda bir tavır göremedik. Siyaset, siyasetçiler tarafından yapılır. Bunlar bilgilerini ve görgülerini elbette STK'lar ve siyasi partiler içerisinde kamuoyuyla paylaşabilirler. Muhalefet partilerini beğenmiyorlarsa, siyasi parti kurup onun üzerinden yürüyebilirler." ifadesini kullandı.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER