HaberlerGündemİYİ Parti Genel Başkanı Akşener'den "Montrö bildirisi" açıklaması

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener'den "Montrö bildirisi" açıklaması

103 emekli amiralin gece yarısı yayımladıkları bildiriye tepki gösteren İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Bu apaçık bir zevzekliktir." dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener'den "Montrö bildirisi" açıklaması

Akşener, amirallerin bildirisine karşı basın toplantısı düzenledi. Türkiye'nin bu zevzeklikten çok çektiğini belirten Akşener, partisinin görüşünü açıkladı.

Akşener, "Partimizin ve benim görüşlerimi paylaşmak üzere bir araya geldik. İktidar partisi ve mensupları bu bildirinin üzerine tepiniyor. Şimdi benim bildiğim 60 ihtilalinde dört yaşındaydım ama hatırlamıyorum ama diğer bütün muhtıraları, 28 Şubat'ın içerisinde kalarak yaşamış biri olarak. Bu tür gece yarısı emekli de olsa silahlı bürokrasi mensubu kişilerin yaptığı açıklamalar, genellikle Türkiye'de demokrasinin kesintisine uğrayan muhtıraları akıllara getirir." dedi.

 Bildiriyi zevzeklik olarak tanımlayan Akşener, "Sabah bir uyandık emekli amirallerin canı sıkılmış, bildiri yayınlamışlar. Bu bir zevzekliktir. Türkiye bu zevzekliklerden çok çekti. Buradan herkese, emekli silahlı bürokratlara sesleniyorum. Herkes görevini, başındayken yapmalıydı. Yunanistan ve Adalar konusunda bir tavır göremedik. Siyaset, siyasetçiler tarafından yapılır. Bunlar bilgilerini ve görgülerini elbette STK'lar ve siyasi partiler içerisinde kamuoyuyla paylaşabilirler. Muhalefet partilerini beğenmiyorlarsa, siyasi parti kurup onun üzerinden yürüyebilirler." ifadesini kullandı.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER