HaberlerGündemİTSO Başkanı Anıl: Birlik ve beraberlikle daha çok büyürüz

İTSO Başkanı Anıl: Birlik ve beraberlikle daha çok büyürüz

İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası ‘İTSO) Başkanı Metin Anıl, İnegöl’ün ticari yaşamda elde ettiği başarının, birlik ve beraberlikten geçtiğini, ortak akıl ile yürütülen mega projelerin kısa sürede yaşama geçirildiğini söyledi.

İTSO Başkanı Anıl: Birlik ve beraberlikle daha çok büyürüz
İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası ‘İTSO) Başkanı Metin Anıl, İnegöl’ün ticari yaşamda elde ettiği başarının, birlik ve beraberlikten geçtiğini, ortak akıl ile yürütülen mega projelerin kısa sürede yaşama geçirildiğini söyledi.

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) öncülüğünde her ay bir ilçede gerçekleştirilen ortak akıl toplantılarının 5.’incisine İTSO ev sahipliği yaptı. İnegöl OSB Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda konuşan İTSO Başkanı Metin Anıl, İnegöl’ün ekonomik, tarımsal, sosyal, kültürel ve tarihi yapısından söz ederek, ilçeyi öne çıkaran ilklere, markalara ve ekonomik başarılara dikkat çekti. ‘Sanayi ve mobilya kenti’ ünvanı kazanan İnegöl’ün 1 milyar 240 milyon dolarlık dış ticaret hacmi olduğunu anlatan Anıl, ilçe ekonomisinin 585 milyon dolarlık dış ticaret fazlası verdiğine dikkat çekti. İTSO Başkanı Metin Anıl, başarının sırrını birlik ve beraberlik olarak açıkladı. Anıl, şunları kaydetti: "Tek başımıza karar verme yetkilerimiz sınırlandı. Başarılı olmanın en temel yolu, hızlı kararlar alıp uygulamaya koymaktır. Projelerin sürüncemede kalması, girişimcilik ruhunu köreltir, başarısızlığa yol açar."

İTSO Başkanı Metin Anıl, İstanbul’dan sonra Türkiye’nin en büyük ikinci ekonomik gücü olan Bursa’nın, ortak akıl konusunda İnegöl’ün elde ettiği başarıyı BTSO öncülüğünde yakalayabileceğine inandığını ifade etti. Bunun için Bursa’nın ilçelerindeki sivil toplum örgütleriyle birlikte hareket etmesi gerektiğini kaydeden Anıl, Bursa’nın ve ilçelerini sorunlarını ortaya koyup ortak akılla çözüm üretmek zorunda olduklarını belirtti. Anıl, güç birliğinin önemine değinerek konuşmasını şöyle tamamladı: "Bursa coğrafi olarak çok şanslı bir kenttir. Mustafakemalpaşa, Karacabey ve Yenişehir en verimli topraklara sahiptir. Gemlik, İznik, Mudanya ve Orhangazi, zeytiniyle öne çıkıyor. İnegöl kabuğunu kırmış bir sanayi kenti. İstanbul, Ankara ve İzmir’e çok yakın olan, denizi, dağı, gölü, tarihi ile ticarete çok elverişli bir şehirdeki sivil toplum örgütlerinin liderleri durumundayız. Biz, bölgemize değer katmak zorundayız. Üretilen ürünleri ön plana çıkarmak zorundayız. Bunu yaparken birçok engelle, sorunla karşılaşabiliriz. Ama bunları aşmak için çalışmalıyız. Türkiye, hür teşebbüsün önünü açarsa, girişimci ruhu desteklerse, özel teşebbüs olarak 2023 hedeflerine rahatça ulaşır."

Daha sonra söz alan BTSO Başkanı İbrahim Burkay da ortak akıl toplantılarına neden önem verdiklerini anlattı. Burkay, Bursa’da bu özelliklerin fazlasıyla olduğunu, ekonomik olarak istediği başarıyı yakalayabileceğine inandıklarını dile getirdi.

İLGİLİ HABERLER

Mardin-Midyat bölünmüş yol yapımına başlandıMardin-Midyat bölünmüş yol yapımına başlandı​ İnşaat firmasına yapılan operasyonun ardından mağdurlar ve avukatlarından basın açıklaması​ İnşaat firmasına yapılan operasyonun ardından mağdurlar ve avukatlarından basın açıklamasıEzan Platformu: Arapça ezan yasağıyla İslam sosyal hayattan tecrit edilmek istendiEzan Platformu: Arapça ezan yasağıyla İslam sosyal hayattan tecrit edilmek istendiŞanlıurfa Müftülüğü ve Yeşilay işbirliği ile bağımlılıklarla mücadele edilecekŞanlıurfa Müftülüğü ve Yeşilay işbirliği ile bağımlılıklarla mücadele edilecekSiirt Valisi Hacıbektaşoğlu, asfalt çalışmalarını yerinde incelediSiirt Valisi Hacıbektaşoğlu, asfalt çalışmalarını yerinde inceledi
SIRADAKİ HABER