HaberlerGündemİtfaiye yeni sinyalizasyon sistemiyle ışıklara takılmadan olaylara müdahale edecek

İtfaiye yeni sinyalizasyon sistemiyle ışıklara takılmadan olaylara müdahale edecek

Malatya İtfaiye Daire Başkanlığı, araçların olaylara daha hızlı müdahale edilebilmesi için Ulaşım Daire Başkanlığı ile ortak bir çalışma yaparak, araçların geçiş güzergâhındaki sinyalizasyon ışıklarının yeşil yanmasına yönelik yeni bir sistem kurdu.

İtfaiye yeni sinyalizasyon sistemiyle ışıklara takılmadan olaylara müdahale edecek

Malatya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı, vatandaşların can ve mal kaybını önleyebilmek, gerçekleşebilecek olay, kaza, yangın ve acil durumlarda zaman kaybını önlemek amacıyla yeni kurulan sinyalizasyon sistemini uygulamaya başladı.

İtfaiye aracının olay yerine ilk müdahale için merkezden çıktığı anda göndereceği bir sinyalle, aracın geçiş güzergâhındaki sinyalizasyon sistemi, itfaiye aracının istikametinde olan yerlerde yeşil ışığa dönüşerek, kavşaklarda yolu otomatik olarak açmış olacak.

Yeni sistemi tanıtan Malatya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Hanifi Acar "Burada hızlı bir şekilde değerli hemşerilerimizin can ve mal güvenliğini sağlayıp onlara hizmet edebilme noktasında itfaiye araçlarının kavşaklarda en hızlı bir şekilde yol alması gerekiyordu. Bunun için Malatya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Daire Başkanlığımızın yardımı ile itfaiye araçlarının itfaiye binasından çıktığı andan itibaren kavşaktaki bütün ışıkların itfaiye araçlarının geçiş yönüne doğru yeşil yanabilmesi için yeni sistemimizi kurduk. Bugün itibari ile faaliyete geçtik. Yaşanmasını istemediğimiz olumsuz bir durumda araçlarımızın sinyalizasyon sistemiyle daha hızlı ve güvenilir bir şekilde müdahale etmesini hedefliyoruz. Bu sistemle birlikte yeni itfaiye merkezimiz tam donanımlı hale geldi. dedi.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER