HaberlerGündemİtfaiye Haftasında İtfaiyeden Atladılar

İtfaiye Haftasında İtfaiyeden Atladılar

25 Eylül-1 Ekim tarihleri arasında kutlanan İtfaiyecilik Haftası'nda yapılan tatbikatta, itfaiye erleri atlama ve kurtarma yastığına atladı.

İtfaiye Haftasında İtfaiyeden Atladılar
25 Eylül-1 Ekim tarihleri arasında kutlanan İtfaiyecilik Haftası'nda yapılan tatbikatta, itfaiye erleri atlama ve kurtarma yastığına atladı.

Ünye itfaiye ekipleri 25 Eylül 1 Ekim tarihleri arasında kutlanan İtfaiyecilik Haftası münasebeti ile Ünye Mustafa Rakım Efendi Anadolu Lisesi bahçesinde tatbikat yaptı. Yapılan tatbikatta olası bir yangında neler yapılması gerektiği hakkında bilgiler veren itfaiye ekipleri daha sonra itfaiye aracı üzerinde atlama ve kurtarma yastığına atladı.

Düzenlenen tatbikata Ünye Belediye Başkanı Ahmet Arpacıoğlu, İtfaiye Müdürü Fahri Yüksel, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Ünye Belediye Başkanı Ahmet Arpacıoğlu, tatbikat öncesi yaptığı konuşmada, her türlü araç gerece sahip olduklarını belirterek, “Can ve mal emniyeti herkes için çok önemli. Biz özellikle can ve mal emniyeti bakımından sizlerin konuklarımızın ve birinci öncelikli olarak can emniyetini ve mal emniyetini korumak için her türlü tedbiri almaya devam ediyoruz” dedi.

İtfaiye Müdürü Fahri Yüksel ise itfaiye haftası nedeniyle bir basın açıklaması yayınlayarak; “Her yangın türünün farklı riskleri bulunmaktadır. Bazı yangınlarda itfaiyeciler çöken bir çatının altında kalabilir, bazılarında patlamaya karşılaşılabilinir, bazılarında yoğun dumandan zehirlenilebilinir. Her canlı ateşten kaçarken itfaiyeciler kendisini ateşe atar. İtfaiyecilik mesleğinde olay yerinde en kısa zamanda ulaşmak büyük önem taşır. O yüzden tüm bunların yanı sıra itfaiyeciler olay yerine en kısa zamanda varma gerginliği ve stresi yaşarlar. Tüm bu risklere rağmen Ünye itfaiye müdürlüğü olarak şehrimizde yaşanan yangın olaylarına en kısa zamanda ve doğru bir şekilde müdahale etmeye çalışmaktayız” açıklamasında bulundu.

İLGİLİ HABERLER

Şehadetinin 31'inci yıldönümünde Şehid Hasan TekinŞehadetinin 31'inci yıldönümünde Şehid Hasan TekinTarihi Kumkapı Balıkçıları: Müsilaj sebebiyle satışlarımız yüzde 60 düştüTarihi Kumkapı Balıkçıları: Müsilaj sebebiyle satışlarımız yüzde 60 düştüMardin Ovasında ikinci ürün olan mısır ekim mesaisi yüksek girdi maliyetlerinin gölgesinde başladıMardin Ovasında ikinci ürün olan mısır ekim mesaisi yüksek girdi maliyetlerinin gölgesinde başladıŞehitler Kervanı Platformu Başkanı Çelik: Mursi, ABD ve Avrupa'nın talimatıyla şehid edildiŞehitler Kervanı Platformu Başkanı Çelik: Mursi, ABD ve Avrupa'nın talimatıyla şehid edildiMardin-Midyat bölünmüş yol yapımına başlandıMardin-Midyat bölünmüş yol yapımına başlandı
SIRADAKİ HABER