HaberlerGündemİtfaiye Haftası Gösterilerle Kutlandı

İtfaiye Haftası Gösterilerle Kutlandı

İtfaiye Haftası’nın 299. yılı Adıyaman’da çeşitli etkinliklerle kutlandı. Etkinliklerde en çok itfaiye ekiplerinin gösterileri büyük beğeni topladı.

İtfaiye Haftası Gösterilerle Kutlandı
İtfaiye Haftası’nın 299. yılı Adıyaman’da çeşitli etkinliklerle kutlandı. Etkinliklerde en çok itfaiye ekiplerinin gösterileri büyük beğeni topladı.

Valilik önünde gerçekleştirilen kutlamalara; Milli Eğitim Müdürü Seyfi Özkan, CHP İl Başkanı Bilal Doğan ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan etkinliklerin açılış konuşmasını Adıyaman Belediyesi İtfaiye Müdürü Ahmet Çelik yaptı.

Ahmet Çelik, konuşmasında şunları söyledi:

“Ateş savaşçısı olan, ateşten gömleklerini giyerek sevdikleriyle halelleşip işine gelen itfaiyeci kardeşlerim insanımızın canını ve malını ateşten kurtarmak için 24 saat görevlerinin başındadır. Belediye’ye ait 2004 yılında 45 olan personel sayımızı 75’e, 5 olan itfaiye araç sayımızı 9’a çıkardık. Tek bir yanmaz ısıya dayanıklı elbise yokken ilk etapta 20 adet, daha sonra da 25 adet alarak bu sayıyı 45’e çıkardık. Solunum tüpleri, kurtarma ekipmanlarımızı en iyi duruma getirdik. İnsanımıza hizmet ederken İtfaiyecimizin işini kolaylaştıracak, mücadelesini çabuklaştıracak, elini güçlendirecek tüm araç ve ekipmanı temin ettik ve etmeye devam ediyoruz.

Ayrıca geçici olarak Su İşleri Müdürlüğünde hizmet veren İtfaiye Müdürlüğümüze çağın gereklerinin tümünü içinde barındıran modern bir İtfaiye binası kazandırdık.

En son 44 metrelik asansörlü tam otomatik merdivenli araçla 14. kata müdahale edebilecek yeteneği kazandırdık.”

Açılış konuşmasının ardından ekipler kuyuya düşen vatandaş kurtarma operasyonu, trafik kazasında araç içerisinde sıkışan vatandaşı kurtarma operasyonu gerçekleştirirken, yanan araca müdahale, yanan binaya müdahale gösterileri yaptı. Öğrenciler yapılan gösterileri ayakta alkışladı. Etkinliğin sonunda köpük şov yapıldı.

İLGİLİ HABERLER

Mardin-Midyat bölünmüş yol yapımına başlandıMardin-Midyat bölünmüş yol yapımına başlandı​ İnşaat firmasına yapılan operasyonun ardından mağdurlar ve avukatlarından basın açıklaması​ İnşaat firmasına yapılan operasyonun ardından mağdurlar ve avukatlarından basın açıklamasıEzan Platformu: Arapça ezan yasağıyla İslam sosyal hayattan tecrit edilmek istendiEzan Platformu: Arapça ezan yasağıyla İslam sosyal hayattan tecrit edilmek istendiŞanlıurfa Müftülüğü ve Yeşilay işbirliği ile bağımlılıklarla mücadele edilecekŞanlıurfa Müftülüğü ve Yeşilay işbirliği ile bağımlılıklarla mücadele edilecekSiirt Valisi Hacıbektaşoğlu, asfalt çalışmalarını yerinde incelediSiirt Valisi Hacıbektaşoğlu, asfalt çalışmalarını yerinde inceledi
SIRADAKİ HABER