HaberlerGündemİstiklal Marşı’nı konu alan yarışmada dereceye girenler ödüllendirildi

İstiklal Marşı’nı konu alan yarışmada dereceye girenler ödüllendirildi

İstiklal Marşı’nın kabulünün 100’üncü yılı ve Mehmet Akif Ersoy'u anma etkinlikleri kapsamında Gaziantep İl Müftülüğü tarafından düzenlenen “ On Kıta Bir Vatan İlelebet İstiklal” temalı yarışmada dereceye girenlere ödülleri verildi.

İstiklal Marşı’nı konu alan yarışmada dereceye girenler ödüllendirildi

Yarışma kapsamında lise öğrencileri arasında kompozisyon, ortaokul ve hafızlık öğrencileri arasında da resim, şiir ve kompozisyon yarışmaları düzenlendi.

Yarışmalarda dereceye girenler için Gaziantep İl Müftülüğü Konferans salonunda ödül töreni yapıldı. Törende konuşan Gaziantep İl Müftüsü Dr. Hüseyin Hazırlar, İstiklal Marşı’nın önemine dikkat çekti.

 Tarihten silinmek istenen bir milletin, değerlerine sarılarak istiklal mücadelesini kazandığını anlatan tarihi belge niteliğindeki İstiklal Marşı’nın, milletin gönül yüceliğini, manevi değerlerini, milli kimliğini, vatan sevgisini en müstesna biçimde dile getirdiğini belirtti.

Milli mücadelenin en zor döneminde İstiklal Marşı’nın, halka büyük cesaret ve moral verdiğini ifade eden Hazırlar, İstiklal Marşı’nın milletin şahlanışının timsali olduğunu vurguladı.

Konuşmanın ardından yarışmada dereceye girenlere ödülleri verildi.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER