HaberlerGündemİşten çıkarılan işçiler eylem yaptı

İşten çıkarılan işçiler eylem yaptı

Batman’da Türkiye Petrollerinin merkez ve dış sahalarında yemekhane bölümünde taşeron elamanı olarak çalışırken işlerine son verilen yaklaşık 100 işçi, eylem yapıp duruma tepki gösterdi.

İşten çıkarılan işçiler eylem yaptı

Türkiye Petrolleri Batı Raman Kamp Şefliğinde bir araya gelen işçiler, “İşime, aşıma, ekmeğime dokunma. İşçi kıyımına son” yazılı pankartlarla işten çıkarılmalarını protesto etti.

Türkiye Petrollerinin merkez ve dış sahalarında yemekhane bölümünde taşeron elamanı olarak çalışan yaklaşık 100 işçinin işine son verildi. Müteahhit değişikliğinden dolayı işten çıkarıldıklarını öğrenen işçiler, Batı Raman Kamp Şefliği önüne gelerek eylem yaptı.

Yeni müteahhittin gelmesiyle işlerine son verildiğini belirten işçiler, Türkiye Petrollerinin merkez ve dış sahalarında yemekhane bölümünde çalışan yaklaşık 100 kişinin işsiz kaldığını söylediler.

İşten çıkarılmakla büyük bir mağduriyet yaşadıklarını ifade eden işçiler, yetkililerden yaşadıkları soruna çözüm bulmasını istediler. Sorunlarının giderilene kadar her gün sabahın erken saatlerinden akşam saatlerine kadar eylem yapacaklarını dile getiren işçiler, tek isteklerinin işlerine geri dönmek olduğunu söylediler.

Öte yandan, Türkiye Petrollerinde çalışan kimi kadrolu işçiler de yemek yemeyerek işçilerin işten çıkarılmasına tepki gösterdi.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER