HaberlerGündemİstanbul yağışlı havanın etkisine giriyor

İstanbul yağışlı havanın etkisine giriyor

​Meteoroloji ve AKOM’un verilerine göre, İstanbul bu akşamdan itibaren yağışlı havanın etkisine girecek. 14 Ocak’tan sonra kış şartlarının şehir genelinde kendisini hissettireceği tahmin ediliyor.

İstanbul yağışlı havanın etkisine giriyor

İstanbul'da yağışlar son 10 yılın en kurak değerlerinde seyrederken, barajların doluluk oranı yüzde 20 seviyesinin altına geriledi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü ve AKOM'un verilerine göre il genelinde sağanak yağışın olacağı bilgisi aktarılırken yağışların boğaz çevresi ve Avrupa yakasında etkili olacağı aktarıldı.

Meteoroloji ve AKOM'dan yapılan açıklamalara göre; İstanbul başta olmak üzere yurdun batı bölgelerinin bugün akşam saatlerinden itibaren Orta Akdeniz üzerinden gelen alçak basınç sisteminin etkisi altına girmesi bekleniyor. Lodos yönlü rüzgârın da akşam saatlerinden itibaren kuvvetlenerek aralıklarla fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

Yağışların hafta sonu etkili olacağı aktarılırken ocak ayı ortasında kışın kendisini hissettireceği aktarıldı.

Lodos nedeniyle Cumartesi 15°C’ler civarında seyretmesi beklenen sıcaklıkların pazar günü rüzgârın kuzeyli yönlere dönmesiyle 10°C’ler civarına gerileyeceği tahmin ediliyor.

Öte yandan, 14 Ocak ve sonrasındaki günlerde İstanbul başta olmak üzere Türkiye’nin büyük bir bölümünde soğuk ve yağışlı kış koşullarının yaşanmaya başlaması bekleniyor.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER